Corey Taylor jako raper. Hip-hopowy utwór wokalisty Slipknot

Corey Taylor wschodzącą gwiazdą hip-hopu? To raczej za dużo powiedziane, ale wokalista właśnie pokazał efekt niedawnej współpracy z raperem Kid Bookie. Do sieci trafił ich wspólny utwór „Stuck In My Ways”.

Pod koniec 2018 r. informowaliśmy o wspólnym utworze, jaki Til Lindemann, wokalista Rammstein, nagrał z niemieckim raperem Haftbefehl. Tym razem inny wielki wokalista sceny metalowej pokazał, że hip-hop nie jest mu obcy. Corey Taylor dograł się do utworu Kid Bookie, 26-letniego rapera z Londynu. Efekt współpracy obu muzyków możecie odsłuchać poniżej.

Wszystko zaczęło się od krótkiej konwersacji na Twitterze. Jak podaje serwis Blabbermouth.net, najpierw Kid Bookie opublikował tweet, w którym stwierdził, że „Wait And Bleed” Slipknot to numer równie ikoniczny, co „Chop Suey” System of a Down. Następnie raper wprost napisał do Taylora: „Chcę z Tobą pracować, zanim obaj odejdziemy z tego świata”.

Zawsze aktywny na Twitterze frontman Slipknot potrzebował zaledwie kilku godzin, by odpisać: „Porozmawiajmy, przyjacielu”. Kilka dni później Kid Bookie potwierdził, że rozpoczął współpracę z Taylorem.

Zaskoczeni? Cóż, wokalista Slipknot otwarcie mówi o tym, że poza metalem ma też inne muzyczne zainteresowania. Niedawno wspominał nawet, że nosi się z zamiarem nagrania jazzu.

– Ostatnio myślałem o skompletowaniu kwartetu albo kwintetu i nagraniu płyty jazzowej, np. czegoś dark jazzowego – w wywiadzie udzielonym RadioVegas.Rocks zdradził Taylor. – Nie chcę sprzedawać gówna. To byłoby coś do mojej osobistej kolekcji. Kocham jazz. Wielu ludzi nie wie, że słucham dużo jazzu z lat 40. i 50. Nawiedzone rzeczy, które nagrała Billie Holiday, starsze rzeczy Charliego Parkera, kiedy już odlatywał… To jest klimat, do jakiego chciałbym się zbliżyć.

– Mam już właściwie jazzowe wersje niektórych moich numerów, które bardzo chciałbym wypróbować. Utwór „Prosthetics” Slipknot na początek byłby idealny. Później „Bother” Stone Sour. Mam kapitalną, jazzową aranżację tego utworu – wyjawił Taylor.

Wygląda na to, że czka nas jeszcze sporo zaskoczeń ze strony wokalisty. Póki co jednak na tapecie jest temat nowej płyty jego głównego projektu. Premierę najnowszego albumu Slipknot zaplanowano na 9 sierpnia. Wcześniej zespół wystąpi w Polsce – 25 czerwca na powracającym po latach Mystic Festivalu.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Paul Harries Photographer (www.facebook.com/TheCoreyTaylor)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV