Candlemass z pierwszym singlem z „The Door To Doom”

Weterani epickiego doom metalu z Candlemass powracają. Na kanale Szwedów pojawił się pierwszy utwór zapowiadający ich najnowszy album. „The Door To Doom” trafi do obiegu 22 lutego.

„The Door To Doom” to pierwszy od czasu debiutanckiego „Epicus Doomicus Metallicus” longplay Candlemass z Johanem Längqvist za mikrofonem. To również pierwsze wydawnictwo szwedzkiej grupy od czasu „Psalms For The Dead” z 2012 r. Album ukaże się nakładem Napalm Records.

„The Omega Circle”, świeżo opublikowany utwór Candlemass z nowej płyty, możecie odsłuchać poniżej. Bądźcie pewni, że to dopiero początek. Szwedzi mają bowiem w zanadrzu asa w rękawie w postaci premierowego utworu, w którym pojawi się Tony Iommi z Black Sabbath.

– Czujemy się zaszczyceni, że Tony Iommi powiedział „tak”, zgadzając się zagrać solo w utworze „Astorolus” – komentuje Leif Edling, basista Candlemass. – Utwór został wysłany do managementu (Iommiego – red.) i, co zadziwiające, mistrz zgodził się pozwolić swojemu Gibsonowi SG zaśpiewać na ścieżkach. Dla mnie to spełnienie marzeń. Tony Iommi zawsze był moim bohaterem i wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o heavy metal, tak że wiadomość o tym, że podoba mu się nasz utwór i chciałby się do niego dograć, sprawiła, że ciarki przeszły mi po plecach. Wciąż jestem w szoku.

– Candlemass to potężna siła w skandynawskim metalu. Zawsze podkreślali, że jesteśmy dla nich inspiracją. Kiedy zwrócili się do mnie, czy nie chcę się dograć do ich numeru, która swoją drogą brzmi naprawdę dobrze, stwierdziłem: „Czemu nie?” – dodaje Iommi.

Aktualny skład grupy tworzą: wspomniany wokalista Johan Längqvist, basista Leif Edling, gitarzyści Mats Björkman i Lars Johansson, a także perkusista Jan Lindh.

Koszulki i bluzy Candlemass, w tym kilka promocji, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV