Bodom After Midnight wyda materiał nagrany z Alexim Laiho

Supergrupa Bodom After Midnight, której karierę przedwcześnie zakończyła śmierć Alexiego Laiho, wyda materiał nagrany z nieodżałowanym wokalistą i gitarzystą. Epka „Paint The Sky With Blood” w kwietniu trafi do sprzedaży.

W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho, ma zostać następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom. Plany były wielkie – wiosną miała ukazać się epka, a pod koniec roku pełnowymiarowe wydawnictwo.

Epka „Paint The Sky With Blood” została nagrana w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz krążek nabiera zupełnie nowego znaczenia. „Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego wokalisty i gitarzysty Alexiego Laiho, oraz jego wyjątkowego dziedzictwa. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.

– Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie – komentują członkowie Bodom After Midnight. – Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego.

Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexiego Laiho – tak brzmi utwór „Paint The Sky With Blood”, numer otwierający czternastominutową epkę o tym samym tytule. Kompozycja przypomiać może wczesne dokonania Children of Bodom, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający „Payback’s A Bitch”, przykład brzmienia, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost, basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezywkłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

Zamykający płytkę cover „Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Szczegóły wydawnictwa udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV