BMG prezentuje nowe wydania albumów DIO

BMG prezentuje nowe wydania albumów DIO z lat 1996-2004. Nowych wydań doczekały się płyty „Angry Machines”, „Magica”, „Killing The Dragon” i „Master Of The Moon”. Wszystkie są już dostępne w sprzedaży.

Wszystkie płyty zostały na nowo zremasterowane i zawierają rzadkie wersje oraz dotąd niepublikowane utwory. Remasteringiem zajął się Wyn Davis, długoletni współpracownik DIO, a Marc Sasso, który był autorem okładek do dwóch ostatnich albumów grupy, przygotował uaktualnione wersje okładek przy tym wydaniu.

Wersje winylowe będą dostępne w wersjach 180g. Kolekcję będzie można nabyć również w limitowanej odsłonie, zawierającej dodatkowe, osobno wydrukowane kopie grafiki okładkowej.

Wersje CD każdego z tych albumów od dawna nie były tłoczone. Te na nowo zremasterowane wersje będą zawierać poszerzone okładki oraz dodatkowe płyty z niepublikowanymi dotąd utworami „Electra” i „Prisoner Of Paradise” oraz koncertowymi wykonaniami poszczególnych utworów.

– Bardzo się cieszę z pracy z BMG, wytwórni, która ma pasję do rocka. Dzięki nim wszystkie albumy DIO pojawią się ponownie i będą zawierać sporo niespodzianek – komentuje Wendy Dio, wdowa po legendarnym Ronniem Jamesie Dio.

„Angry Machines”

Album wydany w 1996 r., na którym zagrali: Ronnie James Dio (głos), Tracy G (gitary), Jeff Pilson (bas), Vinny Appice (perkusja) i Scott Warren (instrument klawiszowe). Wersja CD i ta na portalach streamingowych zawierać będzie 12 koncertowych utworów dodatkowych pochodzących z trasy Angry Machines z 1997 r.

„Magica”

Premiera płyty miała miejsce w 2000 r. Nagrana została przez zespół w składzie: Ronnie James Dio (głos), Craig Goldy (gitary), Jimmy Bain (bas) i Simon Wright (perkusja). Druga, dodatkowa wersja winylowa zawiera nieznaną wersję utworu ‘Electra’, a wersje CD/digital 10 niepublikowanych dotąd nagrań z trasy z 2001 r.

„Killing The Dragon”

Album z 2002 r. Nagrali go: Ronnie James Dio (głos), Doug Aldrich (gitary), Jimmy Bain (bas) i Simon Wright (perkusja). Wersja CD oraz digital i streaming zawierają 6 utworów nagranych na trasie Killing The Dragon na przełomie 2002 i 2003 r.

„Master Of The Moon”

Krążek ukazał się w 2004 r. i był ostatnim albumem grupy. Nagrał ją zespół w składzie: Ronnie James Dio (głos), Craig Goldy (gitara), Jeff Pilson (bas) i Simon Wright (perkusja). Wersje CD i digital/streaming zawierają 5 utworów nagranych na trasie Master Of The Moon (2004/2005).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV