Black Veil Brides zapowiadają nowy album. „The Phantom Tomorrow”

Po długiej serii enigmatycznych zapowiedzi w mediach społecznościowych Black Veil Brides ogłaszają premierę płyty „The Phantom Tomorrow”. Zespół udostępnił pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo.

Po niespełna trzech latach od premiery ostatniej płyty post-hardcore’owcy z Ohio ogłaszają premierę kolejnego albumu. „The Phantom Tomorrow” będzie szóstym longplayem w dorobku Black Veil Brides. Jak tłumaczą członkowie kapeli, „The Phantom Tomorrow” to album koncepcyjny, którego bohaterami będą niejaki The Blackbird i banda wyrzutków określających swoją grupę „Widmem jutra”. Pierwszym etapem opowieści jest jeszcze gorący singiel „Scarlet Cross”.

Utwór wraz z klipem udostępniamy poniżej.

Black Veil Brides wciąż kończą prace nad swoim nadchodzącym wydawnictwem. Premiera została wyznaczona na przyszły rok, póki co jednak bez konkretnej daty.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani zaprezentowaniem nowego singla, ale też naszej wizji świata „The Phantom Tomorrow” i jego głównych bohaterów – komentują Amerykanie.

– Jesteśmy na ostatnim etapie tworzenia płyty. Zaczęliśmy też pracę nad nad towarzyszącą jej powieścią graficzną „The Phantom Tomorrow”. Planujemy w najbliższych miesiącach dzielić się kolejnymi elementami tej historii. Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie, co dla was przygotowujemy

CZYTAJ TEŻ: BLACK VEIL BRIDES NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE W 2021

Przypomnijmy: Black Veil Brides mają za sobą burzliwy okres. W ubiegłym roku zespół pożegnał się z basistą Ashleyem Purdym. Dowodzona przez Andy’ego Biersacka formacja otworzyła nowy rozdział niezależnymi singlami „The Venegance” i „Saints of the Blood”.

w czerwcu Black Veil Brides mieli zagrać w Polsce. Koncert ostatecznie został odwołany. Zespół odwiedzi nasz kraj w przyszłym roku – i to dwukrotnie. Obok Warszawy, która była w planach, w kalendarzu Black Veil Brides na przyszły rok pojawił się dodatkowo Wrocław.

fot. J. Weiner

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV