Black Veil Brides ponownie nagrają swój debiut

Po ucięciu spekulacji na temat rozpadu Black Veil Brides Andy Biersack, wokalista grupy, idzie dalej i zapowiada, że zespół po raz drugi nagra swój debiut. „Nagraliśmy go za kilka tys. dolarów w studiu, które nie było w stanie podołać zarejestrowaniu tak dużej płyty” – wyjaśnia frontman grupy.

Po tym, jak Ashley Purdy stwierdził, że obecna trasa będzie ostatnią okazją, by zobaczyć Black Veil Brides, fani zespołu popadli w niemałą konsternację. Słowa basisty niezwłocznie skomentował Andy Biersack, zapewniając, że rozpad Black Veils Brides nie wchodzi w grę.

Tłumacząc zaskakującą wypowiedź kolegi, Biersack udzielił kilku wywiadów, m.in. serwisowi Loudwire, z którym wokalista podzielił się najbliższymi planami formacji. Wśród nich jest ponowne nagranie debiutanckiego albumu „We Stitch These Wounds” z 2010 r.

– Plan to ponowne nagranie całego naszego debiutu. Nagraliśmy go za kilka tys. dolarów w studiu, które nie było w stanie podołać zarejestrowaniu tak dużej płyty – wyjaśnił Biersack. – Zawsze czuliśmy, że pod względem brzmienia nie była to dobra reprezentacja naszych wydawnictw. Uważamy, że na „We Stich These Wounds” jest dużo mocnych utworów, ale że tak powiem, nigdy nie otrzymały pełnego wyrazu.

– Naszym zamiarem jest nie tylko ponowne nagranie debiutanckiego materiału, ale też dołączenie do niego nagrań demo, które mamy z tego okresu, utworów, które nigdy nie zostały wydane – dodał wokalista. – Mamy całe DVD live z koncertu w San Diego z 2010 r., które zostało schowane do szuflady, którego nigdy nie wydaliśmy i którego nikt nawet nie widział. Chcemy to wypuścić, uwzględniając jak najwięcej naszych starych kostiumów, grafik i zdjęć, przy okazji dołączając do tego przynajmniej 2-3 nowe utwory.

Przypomnijmy: aktualnie Black Veil Brides otwierają serię koncertów w ramach Vans Warped Tour, największego objazdowago festiwalu w Stanach Zjednoczonych, sponosorowanego przez firmę Vans. W tym roku wydarzenie odbywa się po raz ostatni (jako oficjalny powód zakończenia Vans Warped Tour podano spadającą frekwencję – red.). O zamieszaniu związanym z zakończeniem działalności przez Black Veil Brides po zakończeniu trasy Vans Warped Tour pisaliśmy w artykule: „Black Veil Brides zakończą działalność? Wokalista komentuje”.

Koszulki, płyty i pełna ofertę merchu Black Veil Brides znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV