Behemoth z Fryderykiem za „I Loved You At Your Darkest”

Fryderyki (prawie) rozdane. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach honorowani są polscy wykonawcy, w tym również wykonawcy reprezentujący rock i metal. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Lao Che i Behemoth.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której wręczane są Fryderyki, wciąż trwa. Już teraz jednak wiemy, kto wygrał w kategoriach poświęconych muzyce gitarowej.

Statuetka w kategorii Album roku rock powędrowała do Lao Che za album „Wiedza o Społeczeństwie”. O statuetkę w tej kategorii oprócz Lao Che walczyli również Illusion („Anhedonia”), Limboski („Poliamoria”), Power of Trinity („Ultramagnetic”) i Riverside („Wasteland”).

Nagrodzeni zostali również członkowie grupy Behemoth, którzy triumfowali w kategorii Album roku metal – oczywiście za „I Loved You At Your Darkest”. W walce o Fryderyka Behemoth pokonał Virgin Snatch („Vote Is A Bullet”) i Frontside („Zmartwychwstanie”). Niestety, nagroda została przyznana jeszcze przed transmisją w TV, co może budzić niesmak…

Laureatów Fryderyków w pozostałych kategoriach sprawdzicie na oficjalnym fanpage’u Fryderyk Festival. Gala jest transmitowana na antenie telewizji TVN.

Na Fryderyka wciąż ma szansę m.in. Pol’and’Rock Festival. Festiwal walczy o nagrodę publiczności w kategorii Wydarzenie roku.

Przypomnijmy: w tym roku Fryderyki przyjęły formę trzydniowego festiwalu. Wydarzenie odbywa się w dniach 9-10 oraz 12 marca w Katowicach.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV