Arch Enemy wydadzą album z coverami. „Covered In Blood”

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałyby evergreeny Judas Priest, Iron Maiden czy Kiss w wykonaniu Arch Enemy? Odpowiedzi zespół udzieli na początku 2019 r., wydając album z coverami metalowych legend.

Fani Arch Enemy woleliby raczej w pełni autorski longplay, ale na to trzeba będzie poczekać – nieco ponad rok to za mało, by napisać i wyprodukować premierowy materiał, a tyle czasu minęło od ukazania się ostatniej płyty Arch Enemy. To jednak wystarczająco długo, by uporać się z utworami innych wykonawców.

Nie zarzucamy szwedzkiej formacji, że idzie na łatwiznę. Wręcz przeciwnie – zespół spróbował swoich sił z twórczością legend gatunku. Na albumie „Covered In Blood”, który ma ukazać się 18 stycznia nakładem Century Media, pojawią się m.in. utwory Judas Priest, Iron Maiden, Kiss, Manowar, Scorpions, Europe i Mike’a Oldfielda – wszystkie w aranżacjach Arch Enemy.

Na oficjalny fanpage grupy trafił właśnie fragment pierwszego z coverów, jakie znajdą się na „Covered In Blood”. To „Shout” z repertuaru Tears for Tears. Jak brzmi popowy superprzebój w wersji bez lukru, sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: „Will to Power”, ostatni album Arch Enemy, ukazał się w 2017 r. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zespół trzykrotnie wystąpił w Polsce: 16 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie, dzień później w gdańskim klubie B90, a także na Pol’and’Rock Festivalu.

Więcej o Arch Enemy dowiecie się z artykułu „Arch Enemy: Szwedzki death metal w kolorze indygo”, który publikowaliśmy przed koncertem grupy na Pol’and’Rock Festivalu.

Koszulki, płyty i gadżety Arch Enemy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV