AC/DC wyda nowy album i zagra trasę z Axlem Rosem?

Wygląda na to, że po opuszczeniu zespołu przez Briana Johnsona i śmierci Malcolma Younga AC/DC nie zaprzestanie działalności. Jak donosi blisko związany z grupą Murray Engleheart, autor biografii australijskiej formacji, czeka nas nowy album i trasa AC/DC – wszystko z Axlem Rosem na wokalu.

Ostatni czas nie był łatwy dla AC/DC. Śmierć George’a i niespełna miesiąc później Malcolma Younga, wcześniej problemy ze słuchem Briana Johnsona, które finalnie zmusiły wokalistę do opuszczenia zespołu – wszystko to położyło się cieniem na dalszej działalności AC/DC.

Wielu spodziewało się, że australijska legenda zakończy karierę, nie wydając już żadnego albumu. Najprawdopodobniej jednak będzie inaczej.

„Mówcie, co chcecie, ale już wcześniej to mówiłem i powiem jeszcze raz – AC/DC będzie grać dalej z Axlem na wokalu. Będzie nowy album, będzie też trasa. Odważne posunięcie Angusa [Younga, lidera AC/DC] okazało się jego triumfem, przygotowując mu grunt pod dalszą działalność” – na Facebooku pisze Murray Engleheart, autor książkowej biografii AC/DC.

Pisząc o odważnym posunięciu, Engleheart nawiązuje do zaangażowania w trasę Rock Or Bust World Tour frontmana Guns N’ Roses. Axl Rose wziął zastępstwo za Briana Johnsona. Głos Gunsów dokończył tournée z AC/DC, wspierając zespół na ostatnich 22 koncertach trasy. Jego występu u boku australijskiej formacji wywołały mieszane reakcje. Czy rzeczywiście Axl Rose mógłby na stałe dołączyć do AC/DC, jak przedstawia to Murray Engleheart?

Ze strony Angusa Younga do tej pory nie padły żadne deklaracje, choć wydaje się to prawdopodobne.

– Chemia pomiędzy Axlem Rosem a Angusem Youngiem zainspirowała Angusa, by zacząć planować nowe nagrania AC/DC – informował niedawno Paul Cashmere, ceniony australijski dziennikarz.

W podobnym tonie wypowiadali się również inni komentatorzy. Jeśli zatem wierzyć tym doniesieniom, po prędzej niż nowy album Guns N’ Roses na sklepowe półki trafi nowy album AC/DC z Axlem Rosem w roli wokalisty.

Przypomnijmy: trasa Rock Or Bust World Tour, w czasie której Axl Rose wziął zastępstwo za Briana Johnsona, odbywała się w latach 2015-2016.

Współpracę pomiędzy frontmanem Guns N’ Roses a AC/DC ostro komentowali m.in. Noel Gallagher z Oasis czy Roger Daltrey z The Who.

Merch AC/DC, w tym koszulki, bluzy i książki poświęcone historii zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV