Z pustyni w kosmos i z powrotem. Desert Stage na Mystic Festival

Desert Stage na Mystic Festival to królestwo stonera, doomu, hard rocka i pokrewnych. Możecie się spodziewać obfitości staroszkolnych brzmień i niskich częstotliwości.

Desert Stage to jedyna pustynia na świecie pełna tak różnorodnych form życia. Nie wszystkie są człowiekowi przyjazne, niektóre wręcz śmiertelnie niebezpieczne, ale wszystkie absolutnie fascynujące. Niektóre tak rzadkie, że wręcz zagrożone wyginięciem. Zobaczycie ich teraz albo nigdy.

Na pierwszy ogień, w czwartek, 2 czerwca, wystawią was Stay Nowhere i będzie to posthardcore’owa jazda na emocjach, od wkurwu do melancholii. Riffy Major Kong to stoner/doomowe ciężary, ale w tekstach mamy dalekie kosmiczne loty. Dead Lord są ze Szwecji i z lat 70. zarazem – trudno uwierzyć, że ktoś dzisiaj potrafi tak czuć klasycznego hard rocka à la Thin Lizzy czy Nazareth. Wreszcie The Picturebooks, których blues rock brzmi jak podróż chopperem przez amerykańskie Południe w niekończące się zbyt suche lato.

Tylko nie zniknijcie od razu za horyzontem! Przy Desert Stage każdej festiwalowej nocy czekają was długie aftery z wyśmienitym soundtrackiem. W czwartek zadba o to Nightrun87, który na latającym dywanie utkanym z synthpopu przeniesie was w lata 80.

W środę, 3 czerwca, jako pierwsi na pustynię zaproszą was Only Sons, którzy co prawda przyjadą z Krakowa, ale najlepiej czują się wśród amerykańskich riffów sprzed ćwierćwiecza, gdzieś pomiędzy stonerem a grungem w stylu Alice In Chains. „Tak powinno się grać heavy metal” – napisał kiedyś „The Guardian” o Green Lung. No pewnie, że tak – ma być ciężar, trans i czarna magia. Spaceslug to doom i stoner napędzane space rockiem, a The Stubs to punk’n’roll z warszawskiego garażu. Taka energia, że możecie się spodziewać pustynnej burzy. A na afterze czeka was Favorit89, czyli nasycony mrokiem synthwave.

Ostatni dzień festiwalu, 4 czerwca, musi wam dostarczyć wrażeń, które wystarczą na cały rok, aż do kolejnej edycji festiwalu. Zadba o to choćby krakowski Taraban, który porusza się na styku bluesa, hard rocka i psychodelii. W muzyce Red Scalp słychać podobne wpływy, ale trzeba dodać rytuały indiańskich szamanów i kosmiczne wizje. Jeszcze bardziej odjechany jest norweski Arabrot, który swobodnie żongluje dźwiękami od noise rocka przez gotyk, post-punk aż do metalu. Na finał zagrają The Vintage Caravan psychodelicznego hard rocka, który na przełomie lat 60. i 70. zrobiłby z nich gwiazdę światowego formatu. Dobijać was będzie do skutku kolektyw Neon Haze, w skład którego wchodzą Octopussy, Favorit89 i Nightrun87. Bawcie się aż za dobrze!

Autorem projektu plakatu Desert Stage jest Kuba Sokólski, artysta, którego prace znacie z okładek płyt i plakatów koncertowych. Jak widać, rzecz wciąż dzieje się w świecie Mystic Festivalu, ale wyraźnie podkreślona jest odrębność tej sceny, unikalny charakter muzyki, którą tu usłyszycie.

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Obituary, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:

Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert

W dniu imprezy – 319 zł

Karnety czterodniowe:

IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022

VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Źródło: Mystic Festival

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.