Wolfgang Van Halen zapowiada rozszerzoną wersję debiutu

Syn zmarłego niedawno lidera grupy Van Halen buduje wokół siebie coraz większe zainteresowanie. Po roku od wydania debiutanckiej płyty Wolfgang Van Halen zapowiada jej rozszerzoną wersję.

Mammoth WVH to zwieńczenie lat pracy i rozwoju syna Eddiego Van Halena. Jego zespół wziął udział w dwóch bardzo udanych trasach koncertowych po USA u boku Guns N’ Roses oraz Dirty Honey, zaistniał w krajowych stacjach telewizyjnych oraz czołowych rozgłośniach radiowych, a także otrzymał nominację do nagrody Grammy za utwór „Distance”.

Projekt Wolfganga Van Halena 11 listopada wyda rozszerzoną edycję imiennego debiutu „Mammoth WVH”, uzupełnioną o utwory „Talk & Walk”, „As Long As You’re Not You” oraz „Goodbye”.

Pisząc piosenki i pracując nad płytą, Wolfgang Van Halen postanowił stworzyć własną muzyczną tożsamość. Mamy tu rasowy, rockowy riff w utworze „Mr. Ed”, mocną sekcję rytmiczną w piosence „Stone” oraz wiele innych wpływów, które na przestrzeni lat inspirowały młodego Van Halena. Piosenki takie, jak „Resolve”, „The Big Picture” czy „Think It Over” różnią się od siebie, ale mimo to posiadają wspólny, rockowy mianownik. Ostatnio Wolfgang pojawił się również na pierwszych stronach gazet, biorąc udział w koncercie ku pamięcie Taylora Hawkinsa, zmarłego perkusisty Foo Fighters. Wydarzenie miało miejsce na Webley w Londynie.

Grupa Mammoth WVH nie zamierza osiadać na laurach. Zespół będzie intensywnie koncertował na przełomie 2022 i 2023 r. razem z Alter Bridge i Halestorm. Następnie krótką przerwę poświęci na kontynuację prac nad drugim albumem i wyruszy w kolejną trasę po USA u boku Alter Bridge. Koncerty potrwają od stycznia do kwietnia przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.