Wokalista Trivium zapowiada blackmetalowy projekt. Wesprą go Ihsahn i Nergal

Matt Heafy to zdecydowanie jeden z najaktywniejszych ludzi na scenie metalowej. Wokalista Trivium wkrótce zamierza wystartować z zupełnie nowym, blackmetalowym projektem, do którego zaangażował Ihsahna z Emperor i Nergala.

Niedawno na horyzoncie pojawił się nowy album Trivium, ale dla Matta Heafy’ego to jeden z wielu tematów, które ma na tapecie. Lider Trivium wraz z kolegami z zespołu przerabia stary hangar lotniczy na salę prób, a po godzinach realizuje ambitny pomysł wydziarania sobie całego ciała. Jest też oczywiście gwiazdą Twitcha, gdzie regularnie urządza sesje streamingowe. Dla Heafy’ego to jednak wciąż za mało. Muzyk niebawem chce wystartować z autorskim projektem blackmetalowym.

O swoich planach Heafy opowiedział w rozmowie z Jameyem Jastą z formacji Hatebreed.

– Podczas lockdownu byłem w stanie wreszcie dokończyć mój blackmetalowy album z Ihsahnem z Emperora – wyjawił Heafy. – Ihsahn pisze go ze mną i produkuje od jakichś 10 lat. Nareszcie ukaże się w połowie przyszłego roku. Powinno być zabawnie.

– Wcześniej projekt nazywał się Mrityu, co było zaczerpnięte z jogi Ashtanga – wyjaśnia Heafy. – Nie wiedziałem do końca, o czym mam pisać. Zwróciłem się do Ihsahna, bo osobiście zawsze uwielbiałem mitologię skandynawską, mitologię nordycką. Chciałbym móc pisać o Thorze i Jormungandzie. Kocham te historie. Ale Ihsahn powiedział mi: „Jasne, ale Matt, dużo już takich rzeczy powstało, a ty masz do opowiedzenia własną historię związane z twoimi japońskimi korzeniami. I wtedy zapaliła się żarówka. Pomyślałem sobie: „Muszę po prostu o tym napisać”. I zacząłem wtedy pisać teksty o mitologii japońskiej, bo jest to coś, co wcześniej nie zostało zrobione w taki sposób.

Heafy zdradził, że jego blackmetalowy projekt ostatecznie został nazwany Ibaraki. W przedsięwzięcie jest zaangażowany również Nergal. Zapowiada się ciekawie.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY Z TRIVIUM TATUUJE CAŁE CIAŁO. „WSZELKIE PROPOZYCJE MILE WIDZIANE”

Przypomnijmy: rkipa Trivium nie traci czasu. Amerykanie w październiku wydadzą kolejny album. „In The Court Of The Dragon” będzie dziesiątym wydawnictwem kapeli reprezentującej barwy Roadrunner Records. Premiera płyty została wyznaczona na październik.

Trivium zagrają w Polsce już 13 grudnia w ramach co-headlinerskiej trasy z Heaven Shall Burn. Oba zespoły zaprezentują się w warszawskim klubie Stodoła. Ich gośćmi będą Tesseract oraz Fit For An Autopsy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.