Wokalista Tool ostro o antycovidowcach

Maynard James Keenan ostatnio zdobył się na szczerość i wyznał, że bardzo ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Teraz wokalista Tool, który wciąż zmaga się ze skutkami COVID-19, w mocnych słowach zwraca się do antycovidowców.

– Wciąż zmagam się ze skutkami infekcji. Przetrwałem, ale to nie było nic przyjemnego – na początku października wyjawił Maynard James Keenan, informując o infekcji nowym koronawirusem.

Ekscentryczny lider Tool, A Perfect Circle i Puscifer zaraził się w lutym. Jak przekonuje, wciąż zmaga się ze skutkami choroby. Od miesięcy ma napady kaszlu, co utrudnia mu funkcjonowanie, zwłaszcza jako frontmanowi rockowych zespołów. Keenan mimo wszystko pozostaje aktywny. Wokalista aktualnie promuje nowy album formacji Puscifer. Goszcząc w podcaście Joe Rogan Experience, muzyk wrócił jednak do trudnych dni, gdy doszło do niego, że zachorował na COVID-19. Pierwszymi oznakami choroby były utrata smaku i węchu oraz złe samopoczucie. Było to w czasie trasy Tool w Nowej Zelandii.

– Próbowałem jakoś to przetrwać, ale nie wiedziałem jeszcze, jak źle może być. Gdybym to wiedział, chyba bym zwariował – wspomina artysta.

Pomimo ogólnego rozbicia, Keenan grał koncerty.

– To nie było nic przyjemnego – stwierdził.

– Wiem, że mnóstwo ludzi umarło. Mam przyjaciół, którzy prawie umarli. Może ja też byłem bliski śmierci. Tak, na pewno byłem bliski śmierci. Dlatego ludziom, którzy twierdzą, że płacą mi za to [że mówię o COVID-19], chcę powiedzieć: ssijcie pałę – podsumował Keenan.

CZYTAJ TEŻ: WOKALISTA TOOL ZARAZIŁ SIĘ KORONAWIRUSEM. „TO NAPRAWDĘ ISTNIEJE”

Przypomnijmy: dyskografię Tool zamyka album „Fear Inoculum” z ubiegłego roku. Fani zespołu czekali na premierę płyty długie 13 lat.

TOOL został założony w 1990 r. w Los Angeles w Kalifornii. Trzy lata później objawił światu swój pierwszy album „Undertow”. Od tego momentu zespół rósł jako ikona alternatywnego metalu. Artyści starali się połączyć swoją eksperymentalną muzykę ze sztukami wizualnymi i przesłaniem wynikającym z ich wewnętrznego rozwoju. Zaowocowało to albumami „Lateralus” w 2001 r. i „10,000 Days w 2006 r. Tool zdobył trzy nagrody Grammy, grał trasy koncertowe i zdobywał pierwsze miejsca na listach sprzedaży na całym globie. Podczas swojej kariery zespół grał koncerty na całym świecie, również w naszym kraju. Ostatni koncert Tool w Polsce miał miejsce w lipcu ubiegłego roku na Impact Festival w Krakowie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV