Wokalista Disturbed uratował fankę z moshpitu

Moshpit może być niebezpieczny. Przekonała się o tym jedna z fanek na koncercie Disturbed, która znalazła się w samym środku koncertowego szaleństwa. Z pomocą przyszedł zaniepokojony wokalista grupy David Draiman, który osobiście postanowił wydostać ją z tarapatów.

Historia rocka zna wiele przypadków, gdy moshpit wymknął się spod kontroli. Tak stało się np. na ostatnim koncercie Bring Me The Horizon w 2018 r., gdy pod sceną zmarł jeden z fanów. Do podobnego scenariusza podczas niedawnego koncertu w Houston nie chciał dopuścić David Draiman, frontman Disturbed.

Grupa występowała w hali Toyota Center w Houston, promując swój najnowszy album „Evolution”. Atmosfera była wyjątkowo gorąca, co poskutkowało szalonym moshpitem. W pewnym momencie czujny jak zawsze Draiman postanowił przerwać show. Wszystko po to, by upewnić się, że jedna z fanek, którą wypatrzył, jest bezpieczna.

– Widziałem, co się stało – powiedział wokalista, wstrzymując koncert.

Po chwili Draiman zwrócił się do drobnej, 30-letniej Sami, która jego zdaniem znalazła się w niebezpieczeństwie. Muzyk zaprosił ją na scenę, przy okazji wygłaszając krótkie przemówienie.

– Nazwijcie mnie staromodnym. Jest tu kilku idiotów, którzy powiedzą, że jestem seksistą, bo nalegam, żeby chronić kobiety. Ale wiecie co? Każdy, kto nie jest tak silny, jak ty, zasługuje na twoją ochronę. Rozumiecie to? – rzucił ze sceny Draiman.

Po wszystkim zespół mógł dokończyć koncert (oczywiście z wyciągniętą z moshpitu Sami na scenie).

Przypomnijmy: Disturbed to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Wszystko za sprawą coveru „The Sounds of Silence”, który nieoczekiwanie stał się soundtrackiem do tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w Gdańsku podczas niedawnego Finału WOŚP. W wyniku zdarzeń z Trójmiasta zespół do Polski starają się zaprosić przedstawiciele KOD-u. Spekuluje się również, że Disturbed mogą zostać zaproszeni na Pol’and’Rock Festival, choć to póki co wydaje się wątpliwe, biorąc pod uwagę zobowiązania grupy.

David Draiman & Co. na pewno wystąpią w Polsce 20 czerwca. Koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.