Wokalista Disturbed o polityce. „Upewniamy się, że ostrze jest obusieczne”

Na fali niedawnych wydarzeń Disturbed stali się najpopularniejszym zespołem rockowym w Polsce. Grupie łatwo przypisać polityczne konotacje, ale jej członkowie zachowują neutralność. „Jeśli uderzamy w politykę, upewniamy się, że ostrze jest obusieczne” – zapewnia David Draiman, wokalista Disturbed.

Kiedy tuż po Finale WOŚP zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, cover „The Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed urósł do rangi pieśni narodowej. W cieniu tragicznych wydarzeń zespół do Polski starają się zaprosić przedstawiciele KOD-u, inni zaś chętnie zobaczyliby go na tegorocznym Pol’and’Rock Festival. Nie oceniamy, na ile jest to próba wmieszania Disturbed w bieżącą politykę. Jedno jest pewne: David Draiman i reszta składu nie chowają się ze swoimi poglądami na rzeczywistość XXI w.

– Kiedy uderzamy w politykę, upewniamy się, że ostrze jest obusieczne – w wywiadzie dla Musicconnection.com zapewnił wokalista Disturbed. – Siły, które napędzają błędne koło konfliktu na tej planecie, nie przysięgają wierności ani lewicy, ani prawicy, ani centrum. Wykorzystują wszystkich. To nie żadna teoria spiskowa, ale uważam, że są ludzie, którzy czerpią korzyści z tego, że się nawzajem zabijamy. Dlaczego więc mamy nadal napędzać to błędne koło?

Swoją troskę o losy świata Draiman wyraził w tekście do utworu „Savior Of Nothing” z najnowszej płyty Disturbed.

– „Savior Of Nothing” traktuje o niedoszłych wojownikach o sprawiedliwość, którzy tak bardzo angażują się w walkę, że stają się dokładnie tym, z czym próbowali walczyć. Tak zaciekle głoszą tolerancję, że sami ją tracą – dodaje muzyk.

– Kiedy dotykamy tematu, który może zostać uznany za polityczny, wolę, jeśli jest to coś, co może być przyjęte przez ludzi niezależnie od tego, po której są stronie – podsumował Draiman.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że frontman Disturbed na własnej skórze przekonał się, jak delikatnym tematem bywa polityka. Przeszło 3 lata temu wokalista usunął konto na Twitterze. Wszystko przez trolling, z którym musiał się zmierzyć, wyrażając swoje poglądy na temat konfliktu na linii Izrael-Palestyna. Jak sam przyznaje, nigdy nie wróci do tweetowania, a jako użytkownik serwisu woli raczej pozostać incognito. Szanujemy to.

Przypomnijmy: członków Disturbed czeka pracowity rok. Do początku lipca chicagowska ekipa zagra przeszło 60 koncertów promujących ubiegłoroczny album „Evolution”. W Polsce zespół pojawi się 20 czerwca. Koncert odbędzie się na warszawskim Torwarze. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Disturbed istnieją od 1996 r. Zespół założyli Dan Donegan, Steve Kmak i Mike Wengren. Skład uzupełnił David Draiman.

Grupa zadebiutowała w 2000 r. albumem „The Sickness”. Do dziś Disturbed sprzedali ponad 11 mln albumów, co czyni zespół jedną z najbardziej dochodowych kapel ostatnich lat.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV