Weterani z Hed PE zapowiadają nowy album. „Class of 2020”

Weterani rapcore’u z Hed PE nie składają broni. W sierpniu Amerykanie zaprezentują nowy album „Class of 2020”. Krążek został nagrany spontanicznie w warunkach domowej kwarantanny.

Na scenie są obecni od ponad 25 lat, a ich muzyka to szorstkie połączenie rapu, punka i metalu. Hed PE to zespół o statusie legendy, który cały czas pozostaje aktywny, koncertując i tworząc nową muzykę.

Pandemia koronawirusa podziałała na Hed PE mobilizująco. Jej wybuch zastał muzyków w trasie. Przymusowy powrót do domu i lockdown okazał się zbiegiem okoliczności pozwalającym Amerykanom nagrać swój dwunasty longplay. Album „Class of 2020” ukaże się 21 sierpnia nakładem Suburban Noize Records.

– Byliśmy w środku trasy, kiedy pandemia uderzyła z pełną mocą – relacjonuje Jared Gomes, frontman Hed PE. – Jak chyba każdy na tej planecie, musieliśmy zmierzyć się z nieoczekiwanymi problemami. Jako właściciel małego biznesu, jakim jest niezależny zespół, stanąłem przed wieloma wyzwaniami, przede wszystkim ze względu na odwołanie trasy i nagły powrót do domu.

– Kiedy już dotarłem do domu, poczułem twórczą energię. Udałem się do studia, żeby przygotować materiał na album – opowiada współzałożyciel Hed PE. – Tym razem wróciliśmy do naszych korzeni. Staraliśmy się wrócić do absolutnych podstaw i złapać ducha g-punka, jaki cechował brzmienie naszych wczesnych wydawnictw.

Jak podkreśla Gomes, „Class of 2020” będzie podsumowaniem pewnego etapu w działalności Hed PE. Nie bez znaczenia jest również fakt, że premiera płyty zbiegnie się z rocznicą wydania przełomowego albumu Hed PE „Broke”. „Class of 2020” ma być hołdem dla dotychczasowego dorobku kapeli.

W sumie na „Class of 2020” trafi 10 utworów. Okładkę płyty oraz oficjalną zapowiedź udostępniamy poniżej.

Pierwszy singiel promujący „Class of 2020” trafi do sieci 24 lipca. Czekamy.

Formacja Hed PE istnieje od 1994 r. Grupę założyli starzy znajomi z undergroundowych klubów Los Angeles: MC Jahred Gomes i gitarzysta Wesstyles. W późniejszym okresie skład uzupełnili Chizad (gitara), Mawk (bas), B.C. (perkusja) i DJ Product (miksowanie). Debiutancki album Hed PE ukazał się w 1997 r. Dyskografię zespołu zamyka „Truth Rising” z 2010 r.

https://www.facebook.com/hedpe/posts/10158626533369104

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.