Wczesne utwory Chestera Benningtona doczekają się premiery

Grupa Grey Daze, pierwszy zespół Chestera Benningtona, wyda album z wokalami nagranymi przez nieodżałowanego frontmana Linkin Park. O zamiarach zespołu poinformowała zaangażowana w przedsięwzięcie Talinda Bennington, wdowa po zmarłym wokaliście.

Post-grunge’owa formacja Grey Daze to pierwszy zespół, w którym udzielał się Chester Bennington. Muzyk ostatecznie zrobił karierę w szeregach Linkin Park, ale nigdy nie zapomniał o Grey Daze. Krótko przed śmiercią pracował z członkami swojej pierwszej kapeli nad ponownym nagraniem debiutu Grey Daze. Plany wydania płyty przerwała nieoczekiwana śmierć Benningtona. Temat jednak znów jest aktualny. Talinda Bennington, żona wokalisty, poinformowała, że pierwszy album Grey Daze w poprawionej wersji wkrótce ujrzy światło dzienne.

„Jednym z największych darów, jakie otrzymał Chester, była muzyka. Więcej dumy dawało mu wyłącznie ojcostwo. Chester chciał, by fani mogli usłyszeć wszystko, co zrobił, a jego muzyczna podróż rozpoczęła się z Grey Daze” – wyjaśnia Talinda Bennington.

„W lutym 2017 r. Chester wraz z kolegami rozpoczął ponowne nagrywanie planowanego wznowienia wczesnej muzyki zespołu. W czerwcu ogłosił, że wracają i zagrają koncert z okazji 20-lecia zespołu. Był tym bardzo podekscytowany i palił się do grania. Wiedział, że komunikaty zawarte w tych utworach będą znaczące dla fanów” – dodaje wdowa po liderze Linkin Park.

Jak podkreśla Talinda Benington, Grey Daze był ważnym zespołem dla Benningtona, przede wszystkim ze względu na przyjaźń, jaka łączyła go z perkusistą Seanem Dowdellem. Efekty współpracy wokalisty z Grey Daze poznamy w 2020 r. Na albumie, którego data premiery póki co pozostaje nieznana, pojawią się też goście, w tym członkowie Korn i P.O.D.

Chester Bennington zmarł 20 lipca 2017 r. Do Linkin Park dołączył w 1999 r., odnosząc z zespołem wiele sukcesów, m.in. wielokrotnie trafiając do zestawień najważniejszych wokalistów rockowych wszech czasów.

Po śmierci muzyka działalność Linkin Park została zawieszona. Póki co nie ma żadnych planów reaktywacji grupy.

fot. S. Brending (2eight) (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV