Vended zamierzają stać się „największym zespołem na świecie”

Vended, czyli kapela dzieciaków Coreya Taylora i „Clowna” ze Slipknot, robi wokół siebie coraz więcej zamieszania. „Vended zamierza być największym zespołem na świecie” – deklaruje Simon Crahan.

Członkowie Slipknot nie muszą martwić się o następców. Wszystko za sprawą Griffina Taylora, Simona Crahana i ich kapeli Vended. Synowie liderów Slipknot ewidentnie wdali się w ojców. Ze swoim zespołem chłopaki poczynają sobie coraz śmielej. Za nimi premiera pierwszych oficjalnych singli, które mieli okazję zagrać, otwierając ostatnie koncerty Slipknot, a oni sami przekonują, że dopiero się rozkręcają. Patrząc na ekspresowy rozwój ich kariery, jesteśmy w stanie w to uwierzyć.

– Chcę, żeby każdy wiedział, że Vended zamierza być największym zespołem na świecie – w rozmowie z magazynem „Metal Hammer” deklaruje Simon Crahan, perkusista Vended i syn Simona „Clowna” Crahana ze Slipknot. – Pracujemy nad rzeczami, które sprawią, że zesracie się w gacie.

Póki co chłopaki z Vended muszą mierzyć się z docinkami, że wszystko, co do tej pory udało im się osiągnąć, zawdzięczają swoim sławnym ojcom. Simon Crahan ripostuje, że nie będzie przepraszał za to, co robi jego tata.

– Kiedy ludzie gadają takie rzeczy, odpowiadam tym dupkom emotką klauna. To nie jest tak, że mój tata prowadzi nas za rękę i wszystko załatwia. Jego fani sami z siebie nas polubili. Jak nas nie lubisz, mógłbyś sobie odpuścić takie gadanie, ale wybierasz zmarnowanie pięciu minut swojego dnia, żeby mnie rozbawić, bo ja dobrze to wiem, że pracuję na swój sukces. Zawsze mówię takim ludziom: „A gdzie są wasze kapele?” – opowiada perkusista.

Syn Clowna ze Slipknot nie ma kompleksów. Nie przeszkadzają mu też coraz częściej pojawiające się porównania Vended do Slipknot.

– Osobiście nie mam z tym żadnego problemu. Spójrzcie na naszych ojców. Gram lepiej niż mój tata i to akurat jest fakt, a kiedy ktoś mówi, że Griffin brzmi jak ojciec, to jasne, że tak jest. Ja osobiście uważam, że będzie śpiewał lepiej od niego – podsumował muzyk.

CZYTAJ TEŻ: SYNOWIE COREYA TAYLORA I CLOWNA ZE SLIPKNOT DEBIUTUJĄ Z KAPELĄ VENDED

Vended mają już za sobą pierwsze kroki na dużych scenach. W ubiegłym roku zagrali na online’owej odsłonie Knotfestu. Ich koncert w The Electric Theatre został zarejestrowany i udostępniony na YouTube. Do teraz obejrzało go przeszło 100 tys. maniaków mocnej muzyki.

W tym roku chłopaki wchodzą na kolejny poziom. Za nimi europejska trasa u boku Slipknot. To jednak nie koniec testów czekających ich w tym roku. Vended będą towarzyszyć Slipknot na najbliższych Knotfestach w Iowa oraz Los Angeles (kolejno 25 września i 5 listopada). W grudniu czekają ich kolejne dwa Knotfesty. Z pewnością będzie to dla nich dobra zaprawa przed kolejnymi wyzwaniami.

fot. M. Watson

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.