Vader ogłasza europejską trasę. Dziewięć koncertów w Polsce tego lata

Vader wraca do gry. Legenda polskiego metalu ogłasza europejską trasę. W ramach trasy tego lata Vader odwiedzi dziewięć polskich miast. „Nie możemy się już doczekać” – komentują Peter & Co.

Vader ma sporo do nadrobienia. Weterani pod wodzą Piotra „Petera” Wiwczarka, którzy przed laty z buta otworzyli polskiemu metalowi drzwi na zachodnie salony, w ubiegłym roku wydali świetnie przyjęty album „Solitude In Madness”, którego nie byli w stanie promować z powodu pandemii koronawirusa. Grupa tego lata chce nadrobić zaległości.

„To szaleńcza wręcz radość móc ogłosić wam wszystkim nadchodzącą trasę, która w końcu przełamie długą , pandemiczną ciszę” – cieszy się zespół.

„Na tejże wyprawie, organizowanej przez Massive Music, połączymy to, co nowe, z tym, co stanowi mocne korzenie w dyskografii zespołu. «Solitude In Madness», najnowszy zgniatacz Vadera, spotka się z klasycznymi tonami «De Profundis» czy «Sothis». Solidna garść innych przebojów z prawie już 40-letniej historii kapeli dopełni szaleństwa. Nie możemy się już doczekać” – czytamy komunikacie opublikowanym przez Vadera.

W sumie tego lata Vader zagra 24 koncerty. Dziewięć z nich odbędzie się w Polsce. Pochodząca z Olsztyna formacja odwiedzi kolejno Kraków, Poznań, Warszawę, Żagań, Gdańsk, Ciechanów, Wrocław, Szczecin i Dąbrowę Górnicza.

Daty i szczegóły trasy udostępniamy poniżej.

Vader to jeden z najbardziej szanowanych i zarazem najbardziej konsekwentnych zespołów na polskiej scenie.

– Mimo pojawiających się hejterów, którzy uważają, że powinniśmy grać co innego czy cokolwiek na mój temat, gramy to, co gramy, i mamy fanów dzięki naszej muzyce. Dla mnie największym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy jako zespół, jesteśmy aktywni i cały czas przyciągamy nowe rzesze kolejnych generacji fanów metalu – podczas ostatniego wywiadu z prowadzonej przez The Sixpounder serii „Six Questions Show” mówił nam Peter.

– Słucham różnej muzyki, ale to, co ogólnie nazywamy metalem, jest podstawą. Na tej muzyce się wychowałem, lubię tego słuchać, lubię to grać, dlatego się tego trzymam – podkreśla frontman Vadera. – Na pewno nie mam takiego ciśnienia, żeby sobie lub komuś udowadniać, że potrafię zagrać inaczej. Nie chcę być artystą otwartym na siłę na zasadzie, żeby komuś pokazać, że Vader potrafi zagrać album inaczej. Mam zbyt wielki szacunek do naszych fanów, którzy chcą Vadera w Vaderze. Nie jestem więźniem tej muzyki. Nie muszę niczego robić, ale chcę. Czerpię z tego przyjemność. W taki sposób widzę świat, w taki sposób go interpretuję i w tym jestem najlepszy.

Cały wywiad z Peterem możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube, a po koszulki Vadera i inne gadżety zaglądajcie na RockMetalShop.pl.

fot. M. Wawrzyniak

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.