Vader ogłasza europejską trasę. Dziewięć koncertów w Polsce tego lata

Vader wraca do gry. Legenda polskiego metalu ogłasza europejską trasę. W ramach trasy tego lata Vader odwiedzi dziewięć polskich miast. „Nie możemy się już doczekać” – komentują Peter & Co.

Vader ma sporo do nadrobienia. Weterani pod wodzą Piotra „Petera” Wiwczarka, którzy przed laty z buta otworzyli polskiemu metalowi drzwi na zachodnie salony, w ubiegłym roku wydali świetnie przyjęty album „Solitude In Madness”, którego nie byli w stanie promować z powodu pandemii koronawirusa. Grupa tego lata chce nadrobić zaległości.

„To szaleńcza wręcz radość móc ogłosić wam wszystkim nadchodzącą trasę, która w końcu przełamie długą , pandemiczną ciszę” – cieszy się zespół.

„Na tejże wyprawie, organizowanej przez Massive Music, połączymy to, co nowe, z tym, co stanowi mocne korzenie w dyskografii zespołu. «Solitude In Madness», najnowszy zgniatacz Vadera, spotka się z klasycznymi tonami «De Profundis» czy «Sothis». Solidna garść innych przebojów z prawie już 40-letniej historii kapeli dopełni szaleństwa. Nie możemy się już doczekać” – czytamy komunikacie opublikowanym przez Vadera.

W sumie tego lata Vader zagra 24 koncerty. Dziewięć z nich odbędzie się w Polsce. Pochodząca z Olsztyna formacja odwiedzi kolejno Kraków, Poznań, Warszawę, Żagań, Gdańsk, Ciechanów, Wrocław, Szczecin i Dąbrowę Górnicza.

Daty i szczegóły trasy udostępniamy poniżej.

Vader to jeden z najbardziej szanowanych i zarazem najbardziej konsekwentnych zespołów na polskiej scenie.

– Mimo pojawiających się hejterów, którzy uważają, że powinniśmy grać co innego czy cokolwiek na mój temat, gramy to, co gramy, i mamy fanów dzięki naszej muzyce. Dla mnie największym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy jako zespół, jesteśmy aktywni i cały czas przyciągamy nowe rzesze kolejnych generacji fanów metalu – podczas ostatniego wywiadu z prowadzonej przez The Sixpounder serii „Six Questions Show” mówił nam Peter.

– Słucham różnej muzyki, ale to, co ogólnie nazywamy metalem, jest podstawą. Na tej muzyce się wychowałem, lubię tego słuchać, lubię to grać, dlatego się tego trzymam – podkreśla frontman Vadera. – Na pewno nie mam takiego ciśnienia, żeby sobie lub komuś udowadniać, że potrafię zagrać inaczej. Nie chcę być artystą otwartym na siłę na zasadzie, żeby komuś pokazać, że Vader potrafi zagrać album inaczej. Mam zbyt wielki szacunek do naszych fanów, którzy chcą Vadera w Vaderze. Nie jestem więźniem tej muzyki. Nie muszę niczego robić, ale chcę. Czerpię z tego przyjemność. W taki sposób widzę świat, w taki sposób go interpretuję i w tym jestem najlepszy.

Cały wywiad z Peterem możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube, a po koszulki Vadera i inne gadżety zaglądajcie na RockMetalShop.pl.

fot. M. Wawrzyniak

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV