Underground United: Jest pierwszy teaser płyty „UNtitled”

Jest pierwszy teaser płyty, którą w lutym wyda ekipa Underground United. Krążek ma pokazać bogactwo polskiego undergroundu. Pojawią się na nim zespoły: Miasto Gniewu, N3RV, Thesis, IdiotHead, Impala, HeadUp, Thar Ai, CLoN, Allan Hills, Frostbite i Gentuza.

To zoom na polską scenę rock/metal – tę, która istnieje na przekór trendom, branżowej koniunkturze i układom. Istnieje i co najważniejsze, ma się dobrze, choć od lat pozostaje na uboczu medialnych zainteresowań. Być może ich nie znacie, ale bynajmniej nie są debiutantami.

– Nie znosimy tego, że nazywasz nas debiutantami, kiedy wydajemy szóstą płytę – zgodnie przyznają. – Większość z nas już od kilkunastu lat zrywa struny, łamie na scenie przeguby i wyrzuca telewizory z okien tanich hoteli.

– Znamy się od dawna. Zebraliśmy się do kupy i postawiliśmy sobie cel: każdy wszedł do swojego ulubionego studia, wydał własny hajs i wyprodukował nowy, unikatowy numer – informuje nas obóz Underground United. – Pokazujemy Ci muzykę, na którą punktowe światło medialne w tej chwili nie jest skierowane, muzę, której dawno nie słuchałeś, ale za którą podświadomie tęsknisz: surowe granie pełne nieokiełznanych, szczerych emocji. Gniew, wrażliwość, złość, miłość i szaleństwo ubrane są tu w uniform z pięknie skrojonego na wymiar hałasu.

Na „UNtitled” – bo tak nazwany został krążek przygotowany przez Underground United – trafią utwory jedenastu ekip. Są to w większości prezentowane już na naszych łamach zespoły: Miasto Gniewu, N3RV, Thesis, IdiotHead, Impala, HeadUp, Thar Ai, CLoN, Allan Hills, Frostbite i Gentuza (w kolejności pojawiania się na albumie – red.).

– „UNtitled” to rockowo-metalowe podziemie w pigułce – podsumowuje ekipa Underground United.

Krążek trafi do obiegu w pierwszej połowie lutego. „UNtitled” będzie można nabyć bezpośrednio od zespołów, w alternatywnych punktach sprzedaży (m.in. w jednym z wrocławskich studiów tatuażu), przede wszystkim zaś na koncertach organizowanych przez Underground United, o których na bieżąco was informujemy.

Więcej o Underground United pisaliśmy w artykule: „Rockowo-metalowe porozumienie. Ta trasa odbije się echem!”.

Oficjalny teaser kompilacji „UNtitled” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV