Underground United: HeadUp o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „Collision” opowiada nam Kędzior z formacji HeadUp.

Cześć! Z tej strony Kędzior z zespołu HeadUp. Pozdrawiamy serdecznie całą ekipę RockMetalNews.pl i RockMetalShop.pl!

Marcin „Kędzior” Kędzierski

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Na składankę „UNtitled” napisaliśmy utwór pt. „Collision”. Jest to początek nowego materiału, który robimy. Jest skoczny, energiczny – jak cała muzyka HeadUp. Myślę, że dobrze nas opisuje i dobrze pokazuję naszą muzykę. Został oddelegowany na „UNtitled”, by godnie nas reprezentować.

2. Underground United to dla mnie… To przede wszystkim bardzo dobry pomysł na to, żeby pomóc młodym zespołom przebić się gdzieś dalej. W zasadzie młodym, nie młodym – zespoły, które są w Underground United, to doświadczone bandy, które od wielu lat robią to, co robią, natomiast nie istnieją w świecie mainstreamowych mediów i nie pisze się o nich dużo, pomimo że mają dużo do zaproponowania. Fajną rzeczą w Underground United jest to, że jest to dobrowolne, czyli jeśli chcesz działać, to działasz, a jak nie chcesz, to nie działasz. Najmocniejszym punktem jest to, że działamy wspólnie. Wierzę, że pomoże się to przebić gdzieś dalej. Na pewno dzięki jednemu zespołowi jego fani mogą również poznać inny, który gra bardzo fajną muzę.

3. W najbliższym czasie planujemy… Planujemy skupić się na materiale na nową płytę. W zasadzie mamy 10 zarysów nowych numerów. Obecnie pracujemy nad wokalami. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku powinniśmy zacząć nagrywać, a jak tempo będzie naprawdę dobre, być może do końca roku uda nam się wypuścić całą płytę. Na pewno zagramy kilka fajnych koncertów. Skupiamy się na tym, żeby pograć trochę na letnich festiwalach. Jesienią być może uda nam się zrobić trasę po Polsce.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Dzięki za to, że słuchacie muzy, że promujecie polską muzę, że przychodzicie na koncerty. Co od nas? Szukajcie nowych zespołów i wspierajcie lokalną scenę. Pomagajcie znajomym, którzy grają w zespołach, promować ich muzykę, bo każdy wielki zespół kiedyś zaczynał w garażu, nie mając wielkich pieniędzy na promocję. Do zobaczenia na koncertach!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV