Tony Iommi wspiera walkę z koronawirusem. Wystawił swoje rzeczy na aukcję

W obliczu globalnego problemu legendy metalu nie zawodzą. Tony Iommi, gitarzysta Black Sabbath, wystawił na aukcję swoje osobiste przedmioty. Dochód z ich sprzedaży wesprze walkę z koronawirusem.

„Wszystkie wydarzenia charytatywne zostały odwołane, ale chciałem zrobić coś, żeby pomóc. Przygotowałem więc kilka moich rzeczy do licytacji. Wszystkie pieniądze wesprą szpitale w Birmingham” – komentuje Tony Iommi.

„Proszę! Mam nadzieję, że możecie pomóc, bo nasze wsparcie naprawdę jest potrzebne. Co zrobilibyśmy bez tych lekarzy i pielęgniarek… Zawdzięczamy im bardzo wiele!” – podkreśla legenda Black Sabbath.

CZYTAJ TEŻ: TONY IOMMI CHCE WYDAĆ ALBUM. „MAM MNÓSTWO MATERIAŁU”

Gitarzysta Sabs to kolejny muzyk, który postanowił wesprzeć walkę z koronawirusem. Na podobny krok zdobyli się m.in. członkowie Metalliki, którzy poprzez swoją fundację All Within My Hands przekazali na ten cel 350 tys. dolarów.

Informacje o akcji Iommiego udostępniamy poniżej.

Niestety, koronawirus mocno uderzył w branżę muzyczną. Wszystkie koncerty zostały odwołane, w chwili obecnej trudno też wyobrazić sobie organizację zaplanowanych na lato festiwali. W Polsce cały czas trwa zakaz organizowania imprez masowych. Dla całej branży, w tym dla wielu artystów, zaczął się wyjątkowo trudny czas. Komentarze muzyków rockowych i metalowych do obecnych realiów przeczytacie w artykule: „Artyści rockowi i metalowi o pandemii koronawirusa”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.