Tim Henson: „Granie na gitarze wyciągnęło mnie z palenia marihuany”

Lider popularnego zespołu Polyphia opowiedział o zbawiennym wpływie muzyki na swoje życie oraz relacjach z rodzicami. Dzięki muzyce Henson uporał się m.in. z uzależnieniem od marihuany.

W niedawnej rozmowie z Hermanem Li z Dragonforce gitarzysta mówił, czym groziło mocne uzależnienie od palenia „trawki”. Była to bardzo szczera rozmowa, w której Henson przedstawił nieznane fakty ze swojego życia i przestrzegł przed nadużywaniem nielegalnych substancji, szczególnie w wieku młodzieńczym.

– Naprawdę lubiłem trawkę – zaczyna Henson. – Niestety w stanie Teksas, gdzie się wychowywałem, jest to bardzo nielegalne. Kiedy miałem szesnaście lat, przechodziłem chyba najtrudniejszy okres w swoim życiu. Uzyskałem pomoc w walce z nałogiem i miałem dużo czasu, który mogłem poświęcić ćwiczeniom na gitarze. Być może nawet gdyby nie moje problemy, nie byłbym takim gitarzystą, jakim jestem dzisiaj. Teraz po tych wszystkich dziwnych przygodach mam czas i możliwości na rozwój zespołu i rozwijanie się jako człowiek, aby uczyć się umiejętności życia w społeczeństwie, z czym kiedyś miałem bardzo poważny problem – tłumaczy szczerze lider Polyphii.

W rozmowie Henson nawiązał również do reakcji swoich rodziców na jego karierę muzyczną.

– Tata przez cały czas mnie wspierał. Na początku się wściekł, gdy się dowiedział, że rzuciłem szkołę, ale gdy zobaczył, jaki sukces osiągnął nasz pierwszy album, podszedł do mnie i powiedział „Wow, ty naprawdę to robisz. I widzę, że to jest to co chcesz robić. Wspieram cię, synu.”

A mama?

– Mama zaczęła mnie wspierać tak naprawdę dopiero po czasie. Długo nie rozumiała tego, że chcę żyć z muzyki. Długo też nie rozumiała i sprzeciwiała się moim tatuażom i żądała, abym wrócił do szkoły. Ale jak to mama. Długo unikałem konfrontacji z nią na tej płaszczyźnie, ale gdy zobaczyła studio, jakie zbudowałem, i usłyszała naszą muzykę, dotarło do niej, że nie ma potrzeby się martwić – wyjaśnia z uśmiechem Henson.

Najnowszy album grupy Polyphia, „Remember That You Will Die” ukazał się 28 października 2022 r. Na płycie wystąpił między innymi wirtuoz gitary, Steve Vai.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.