The Winery Dogs powracają! Nowy album w przyszłym roku!

Popularna supergrupa zapowiedziała swój powrót do koncertowania oraz trzeci album studyjny.

Zespół założony został w 2012 roku przez trzech legendarnych muzyków: Richiego Kotzena (gitara, wokal), Billa Sheehana (bas) i Mike’a Portnoy’a (perkusja). Rok później został wydany pierwszy album który przyniósł grupie ogromną popularność na całym świecie. Muzyka The Winery Dogs to wypadkowa hard rocka i rocka progresywnego a muzycy tworzący trio znani są z występów w takich zespołach jak Mr. Big, Dream Theater czy Forty Deuce. Nowy album zatytułowany po prostu „III” ujrzy światło dzienne w lutym 2023 roku i jest pierwszym, dużym wydawnictwem zespołu od płyty „Hot Streak” z 2015 roku.

W zeszłym tygodniu w audycji Trunk Nation With Eddie Trunk zadebiutował najnowszy utwór zapowiadający trzecią płytę The Winery Dogs. Utwór nosi tytuł Xanadu do którego został zrealizowany również teledysk.

– To prawdziwy zapalnik. Jeden z najbardziej zaciekłych utworów na albumie. – komentuje singiel Mike Portnoy. – Jest w nim nawet ukryta niespodzianka którą wychwycą najbardziej uważni fani. – dodaje. – A na końcu usłyszysz jak rzucam pałeczkami perkusyjnymi. Nie z frustracji ale z satysfakcji z tego co razem zrobiliśmy.

Richie Kotzen również przytoczył swoje odczucia jakie towarzyszyły mu w pracy nad płytą:

– Kiedy jestem w studiu to ostatnie o czym myślę jest to jak mam to co robię zaprezentować na żywo. Rzeczywistość jest taka, że mogę tego nigdy na żywo nie zagrać. Zatem skupiam się aby brzmiało to jak najlepiej przede wszystkim z głośników. Kiedy jest trasa wspólnie wracamy do sali prób i omawiamy jak zagrać nowe utwory na żywo. – mówi gitarzysta.

The Winery Dogs zapowiedzieli obszerną trasę po USA która odbędzie się w lutym i marcu przyszłego roku. Podane zostały również pierwsze daty koncertów w Europie. W tej chwili nie ma wśród nich koncertu w Polsce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.