The Rising Tour. Materia rusza na koncerty

Pracowity czas przed Materią. Metalowa załoga ze Szczecinka zapowiada trasę promującą album „The Rising”. The Rising Tour rozpocznie się 4 października i potrwa do końca listopada. W sumie Materia zaliczy osiemnaście koncertów.

„The Rising”, trzeci album Materii, trafił do sklepów we wrześniu. Trasę promującą najnowsze wydawnictwo Materia rozpocznie z początkiem października.

Objazdówkę po Polsce szczecinecka Materia zaliczy w październiku i listopadzie. Muzyków wesprą uznane ekipy Drown My Day, Fleshcold, Heresy Denied i I Was Born Twice. Bilety już teraz znajdziecie na TicketOS.pl.

Szczegóły koncertów znajdziecie via [link]

Materia wraca z dalekiej podróży. Po czterech latach od premiery ostatniej płyty metalowców ze Szczecinka („We Are Materia”) zespół 3 września udostępnił „The Rising”, album, którego nagranie zajęło Materii długie miesiące.

– Myślę, że jeśli chodzi o nasz zespół, to jest to najbardziej szczera rzecz, jaką do tej pory zrobiliśmy. To osobisty materiał. Jest w nim dużo emocji i wrażliwości, że tak powiem, wykładamy serce na dłoni – mówił nam Tadeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta Materii, kiedy w 2018 r. pierwszy raz odwiedziliśmy zespół w studiu Aurora, gdzie Materia pracowała pod okiem Filipa Mieszkalskiego.

– Mam nadzieję, że odbiór tej płyty będzie wrazliwy, bo wydaje mi się, że ten materiał potrzebuje własnie wrazliwości – dodawał Tede.

Jak wyglądały prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej Materii, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. Stanisław Wadas/WOŚP

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV