Testament szlifuje nowy materiał. „Jesteśmy prawie gotowi”

To jeden z tych zespołów, które nigdy nie zawodzą. Testament kończy pisanie nowej płyty, by wkrótce wejść do studia i zarejestrować nowy materiał. „Jesteśmy prawie gotowi” – komentują amerykańscy thrasherzy.

Wydając w 2016 r. „Brotherhood Of The Snake”, Testament udowodnił, że należy do absolutnej elity światowego metalu. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale gitarzyści Eric Peterson i Alex Skolnick pracują nad tym, żeby kolejne wydawnictwo zespołu trzymało poziom.

„Kilka świetnych dni z Alexem Skolnickiem spędzonych na wspólnym szlifowaniu riffów, współpracy przy ciężkich harmoniach oraz kilku zaskakująco melodyjnych brzmieniach” – pisze Eric Peterson, publikując na Instagramie zdjęcie z kolegą zespołu.

„Jesteśmy prawie gotowi, żeby rozpocząć nagrywanie” – dodaje muzyk Testament.

Niewykluczone, że przedsmak nowego materiału usłyszymy na którymś z dwóch koncertów, jakie Testament tego lata zamierza zagrać w Polsce. Najpierw grupa pojawi się na powracającym po latach Mystic Festival 25 czerwca, by następnie wrócić do naszego kraju, przyjeżdżając na drugi dzień Pol’and’Rock Festival (2 sierpnia).

– Kiedy zabieramy się za tworzenie płyty, nie oglądamy się na to, co zrobiliśmy ostatnim razem – w niedawnym wywiadzie dla „Heavy New York” temat nowego wydawnictwa komentował Alex Skolnick.

– Właściwie to nasze własne nagrania są ostatnimi rzeczami, którymi chcielibyśmy się inspirować, pisząc nową muzykę – zaznaczył gitarzysta. Sądzę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że nigdy nie wydaliśmy dwóch nagrań z rzędu, które brzmiałyby podobnie. Nie mamy „okresów”. Rzeczywiście, czasem kapele wydają serię albumów, gdzie można mówić o podobieństwach, ale my nigdy tak nie robiliśmy.

– To będzie nowy początek. Zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi, bo nic nie jest jeszcze ustalone – podsumował Skolnick.

Merch Testament, w tym licencjonowane wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

https://www.instagram.com/p/BwoDqCMglwb/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV