Szczepionka na COVID-19 skuteczna w 90 proc. Wracamy do normalności?

Wiele wskazuje na to, że niebawem wrócimy z dalekiej podróży. Świat obiega informacja o skutecznej w 90 proc. szczepionce na COVID-19, którą opracowała spółka Pfizer. To może oznaczać powrót do normalności. Również dla branży muzycznej.

Światowi eksperci, gdy pytano ich o to, kiedy wrócimy do rzeczywistości sprzed pandemii, najczęściej zgodnie odpowiadali, że stanie się to wtedy, gdy pojawi się skuteczna szczepionka na COVID-19. Wygląda na to, że właśnie jesteśmy tego świadkami. Pfizer Inc., największa firma farmaceutyczna świata, poinformowała, że opracowana przez nią szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 90 proc.

Szczepionka powstała dzięki współpracy amerykańskiego giganta z niemiecką firmą BioNTech.

– To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki – nie ma wątpliwości Albert Bourla, szef Pfizer.

Badania skuteczności szczepionki przeprowadził niezależny i zewnętrzny komitet. Badaniom zostało poddanych ponad 40 tys. uczestników z różnych krajów.

Jak informuje zarząd Pfizer, do końca roku może powstać 50 mln dawek szczepionki, a do końca przyszłego – nawet 1,3 miliarda.

Pierwszy kontrakt z koncernem zawarł już rząd USA.

Choć euforia może okazać się przedwczesna, jeśli dalsze losy szczepionki będą optymistyczne, z ulgą odetchnie również branża muzyczna, jeden z sektorów gospodarki najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

Czekamy na dalsze informacje. Oświadczenie Pfizer udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV