Synowie Larsa Ulricha debiutują ze swoją kapelą Taipei Housotn

Zmiana pokoleniowa w metalu dokonuje się na naszych oczach. Taipei Houston, kapela założona przez synów Larsa Ulricha z Metalliki, zadebiutowała pierwszym oficjalnym singlem „As The Sun Sets”.

Ostatnio coraz śmielej na scenie poczynają sobie Tye Trujillo, syn Roberta Trujillo, który wystartował z kapelą OTTTO, a także Castor Hetfield, syn Jamesa Hetfielda i perkusista obiecującej grupy groovemetalowej Bastardane.

Ale i Lars Ulrich ma uzdolnione dzieciaki. Synowie perkusisty Metalliki idą w ślady sławnego taty i założyli własną kapelę. Taipei Houston to duet stworzony przez Mylesa i Layne’a Ulrichów. Wprawdzie nie grają thrash metalu, ale geny Larsa ewidentnie dają o sobie znać. Przed dwoma laty 23-letni Myles i o trzy lata młodszy Layne po raz pierwszy zwrócili na siebie uwagę, prezentując rockowy cover utworu „Eleanor Rigby” The Beatles. Teraz przyszedł czas na ich autorski materiał. Chłopaki właśnie wypuścili utwór „As The Sun Sets”.

Singiel udostępniamy poniżej.

Jeśli lubicie porządny fuzz i klimaty The White Stripes, nowość Taipei Houston najprawdopodobniej was kupi. Chłopaki są gotowi, by namieszać na scenie rockowej. Jak sami mówią, pierwszy album mają już gotowy. Teraz przygotowują się do koncertów.

– Napisaliśmy większość naszej debiutanckiej płyty. Już ją skończyliśmy. Na tym etapie ogarniamy, jak zagrać te kawałki na koncertach, bo sami wszystko napisaliśmy. Obaj gramy na gitarach i innych instrumentach, dlatego pomyślałem sobie: „Dlaczego nie zeskalujemy tego z powrotem i nie będziemy grać we dwóch zamiast szukać odpowiednich ludzi, z którymi będziemy dobrze się czuć i z którymi ogólnie atmosfera będzie się zgadzała?” – opowiada Myles Ulrich.

Jego brat Layne dodaje: „Tak naprawdę jedynie w ten sposób możemy ruszyć do przodu. Musisz znaleźć ludzi, których lubisz, wprowadzić ich w to, nauczyć ich wszystkiego. Przez to, że dosłownie sami zrobiliśmy nasz album, granie we dwóch to dla nas najbardziej naturalna kolej rzeczy”.

CZYTAJ TEŻ: KAPELA SYNÓW LARSA ULRICHA ZAGRAŁA PRZED METALLICĄ

Debiutancki album Taipei Houston wyda wytwórnia C3 Records. Data premiery płyty nie została jeszcze ujawniona.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.