Summer Dying Loud coraz bliżej. To lato umrze głośno!

Jeden z najgłośniejszych metalowych festiwali w Polsce wraca z potężnym line-upem i ogromem atrakcji dla uczestników. To lato umrze głośno – już wkrótce w Aleksandrowie Łódzkim.

Odbywający się w Aleksandrowie Łódzkim Summer Dying Loud to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga legiony fanów ciężkiego grania. Początek września to idealny moment na zamknięcie sezonu letnich festiwali i przeniesienie się do klubów oraz hal koncertowych na sezon jesienno-zimowy, a jak zamykać letni czas to z przytupem! Co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy?

Rok temu Summer Dying Loud odbył się w formie skromniejszej, ale nie odstępującej od norm wyznaczonych przez twórców tego przedsięwzięcia. Na scenie zaprezentowały się wtedy między innymi Mgła, Azarath, Me and That Man oraz kilka innych obiecujących, polskich zespołów.

Trzynasta edycja festiwalu oferuje za to najprawdopodobniej najbardziej imponujące zestawienie zespołów w swojej historii. Na łódzką ziemię udało się zaprosić takich wykonawców, jak Asphyx, Napalm Death, Watain czy Tiamat, czyli absolutną czołówkę i legendy metalowego grania. Cieszy fakt, że po pandemicznym „zawieszeniu” impreza wraca na właściwe tory i cały czas buduje swoją już nie ogólnopolską, ale ogólnoeuropejską markę. Gościnny teren MOSiR-u zapewni fanom muzyki szeroki wachlarz możliwości spędzenia czasu oraz dwie sceny: plenerową, a także umiejscowioną w jednym z budynków ośrodka.

Festiwal rozciąga się w tym roku na trzy dni, od 8-10 września (czwartek-sobota). Karnety i bilety można nabyć w dwóch formach: 179 zł za 3 dni oraz w cenie 109 zł za wybrany dzień. Poza wymienionymi wyżej zagranicznymi gwiazdami wystąpi również szereg polskich, metalowych zespołów. Są to m.in.: Tides From Nebula, Mord’a’Stigmata, Dom Zły czy Gruzja. Ogółem w ciągu trzech dni wystąpią aż 42 kapele. Taki line-up robi wrażenie.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.