Suicide Silence na koncercie w Polsce

Koncertowy czerwiec w tym roku zapowiada się obłędnie. Do grona artystów, którzy w czerwcu wpadną do Polski, dołącza ekipa Suicide Silence. Amerykańscy deathcore’owcy 30 czerwca zagrają w warszawskiej Proximie.

Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek, 28 lutego, o godz. 11:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpocznie się 26 lutego o godz. 12.00. Dzień później swoją przedsprzedaż uruchomi Ticketmaster.

Suicide Silence to przede wszystkim nieprzejednany deathcore, grupa jednak pełnymi garściami czerpie z black metalu, grindcore’u i mathcore’u, nie stroniąc przy tym od groove’u. Ich inspiracje to m.in. Sepultura, Canibal Corpse, Death i Possess.

Debiutancki album zespołu „The Cleansing”, który powstał pod skrzydłami wytwórni Century Media, został wydany we wrześniu 2007 r. Wyprodukował go John Travis. Album poruszył i wstrząsnął gatunkiem, pojawiając się na listach przebojów Billboard Top 100 i momentalnie stając się bestsellerem. Po wydaniu płyty zespół regularnie koncertował w Stanach Zjednoczonych i w Europie z Parkway Drive i Bury Your Dead.

Dzięki wydaniu w 2009 r. „No Time to Bleed” zespół po raz pierwszy znalazł się na liście 40 najlepszych albumów. Trzeci album „The Black Crown” przeszedł z tematów antyreligijnych na osobiste tematy wokalisty Mitcha Luckera i stał się najważniejszym albumem w karierze Suicide Silence. Do współtworzenia tegorocznej płyty „Become the Hunter” zespół zaprosił uznanego producenta Steve’a Evettsa (The Dillinger Escape Plan, Sepultura, Hatebreed) i powrócił do swoich ekstremalnych metalowych korzeni.

Koszulki i gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. H. Shindov

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV