Slash wyda nowy album w barwach Gibson Records

Slash otwiera nowy rozdział w swojej karierze. Gitarzysta Guns N’ Roses związał się z nową wytwórnią stworzoną przez producenta gitar Gibson. W jej barwach ukaże się najnowszy album Slasha z Mylesem Kennedym i The Conspirators.

Slash od wielu lat jest wierny gitarom Gibson. Wprawdzie zdarzało mu się sięgać po instrumenty innych marek, w szczególności B.C. Rich, ale na tyle rzadko, by nie przeszkodziło mu to zostać jednym z najbardziej znanych ambasadorów marki na świecie.

Współpraca Slasha i Gibsona wchodzi właśnie na zupełnie inny poziom. Firma Gibson stworzyła własną wytwórnię muzyczną. Label został nazwany Gibson Records, a jego strategicznym partnerem jest BMG. To właśnie w barwach Gibson Records swój kolejny album wyda Slash. Kiedy dokładnie ukaże się krążek jak na razie nie wiemy, ale muzyk sam potwierdził wszystkie informacje.

– To zaszczyt, że ten album będzie pierwszym wydawnictwem w Gibson Records – cieszy się gitarzysta Guns N’ Roses. – Działając tak blisko z Gibsonem przez tak długi czas, wiem, że będzie to wytwórnia, która naprawdę będzie wspierać swoich artystów.

– Uruchomienie wytwórni, która służy naszym artystom, jest naturalną ewolucją naszej marki – podkreśla Cesar Gueikian, prezes Gibson Brands. – Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby uchwycić, nagrywać i promować ich muzykę w ramach przyjaznego dla artystów partnerstwa.

– Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Gibson Records oraz ogłoszeniem, że Slash jest naszym pierwszym artystą – dodaje Gueikian.

Siedziba Gibson Records będzie mieścić się w Music City w Nashville w stanie Tennessee, gdzie ulokowana jest centrala popularnej marki.

Przypomnijmy: w 2018 r. zarząd Gibson Brands złożył wniosek o upadłość. Firmie udało się jednak przetrwać trudny moment. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku Gibson zapoczątkował wiele udanych projektów, które ponownie pobudziły fanów kultowej marki. To m.in. Gibson Artist Collections, Gibson TV i Gibson App.

CZYTAJ TEŻ: FRAGMENT WSPÓLNEGO UTWORU SLASHA I CHESTERA BENNINGTONA W SIECI

Marka Gibson istnieje od 1902 r. Szacuje się, że rocznie sprzedaje się ponad 170 tys. gitar Gibson w 80 krajach. Instrumenty wyprodukowane przez lutników spółki od lat cieszą się uznaniem znanych rockowych gitarzystów, takich jak Jimmy Page czy Slash.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV