Slash o trzeźwości. „Imprezowanie było zabijaniem czasu”

Slash należy do muzyków, którzy przez lata wiernie hołdowali dewizie „sex, drugs & rock’n’roll”. W chwili obecnej gitarzysta stroni od używek. Jak trzeźwość wpływa na siły twórcze Slasha? Jak twierdzi sam zainteresowany, bynajmniej mu nie przeszkadza.

Niegdyś rzadko pokazywał się publicznie bez butelki Jacka Danielsa i czerwonego Marlboro w kąciku ust, dziś wszelkie używki traktuje jako przeszłość – Slash to modelowy przykład rock’n’rollowca, który w pewnym momencie przeszedł sporą metamorfozę. Jak się okazuje, trzeżwość służy gitarzyście Guns N’ Roses – przynajmniej w kwestiach twórczych.

– Sporo materiału z dawnych czasów, mogę wybrać poszczególne utwory, zostało napisanych pod wpływem. Są też takie, które napisałem pod wpływem kilku piw. To nic wielkiego, prawda? – powiedział Slash, udzielając wywiadu w ramach promocji płyty „Living the Dream”.

– Kiedy wytrzeźwiałem, zaobserwowałem, że imprezowanie od czasu kiedy zacząłem grać do 2006 r., było zabijaniem czasu pomiędzy robieniem różnych rzeczy. Nie byłem zbyt użyteczny, gdy byłem w trasie. Nie byłem też użyteczny w studiu. Zawsze koncentrowałem się na muzyce. Kiedy więc wytrzeźwiałem, cały wysiłek, który wcześniej przekształcał się w uzależnienia, włożyłem w muzykę. Tworzenie jej nie było uzależnione od tego czy jestem podbity, czy kompletnie zalany – wyjaśnił Slash.

Przypomnijmy: Slash nie pije od blisko 12 lat. Muzyk rzucił również palenie. W jakiej jest formie, dowiemy się 21 września, kiedy do sklepów trafi kolejny solowy longplay gitarzysty Guns N’ Roses, wspomniany album „Living The Dream”.

Jeszcze gorący, drugi singiel promujący „Living The Dream”, udostępniamy poniżej.

Koszulki, płyty oraz biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.