Serj Tankian zapowiada dokument o swojej działalności

Ostatni czas to urodzaj filmów o tematyce muzycznej. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości czekają nas kolejne premiery. Nad dokumentem o swojej karierze pracuje Serj Tankian.

Serj Tankian oprócz działalności muzycznej zajmuje się propagowaniem bliskich mu wartości. Wokalista System of a Down od lat opowiada się za ochroną środowiska naturalnego, tolerancją i równością, dając temu wyraz m.in. w swoich tekstach. Swoją działalność Tankian zamierza przedstawić w filmie dokumentalnym, nad którym aktualnie pracuje.

„Robimy dokument muzyczny o aktywizmie i mojej karierze. Szukamy starych nagrań, zdjęć i video” – za pośrednictwem Instagrama poinformował Tankian, udostępniając zdjęcie ze swojego pierwszego koncertu zagranego z zespołem Forever Young.

Póki co nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się efektów prac. Niewykluczone, że prędzej niż nowej płyty System of a Down. Shavo Odadjian, basista System of a Down, wprawdzie opowiadał niedawno, że zespół ma gotowy materiał na nowy album, ale Tankian zgasił jego entuzjazm wcześniej niż można się było spodziewać. Wokalista jasno dał do zrozumienia, że ani on, ani jego koledzy nie zamierzają niczego wydawać. Przynajmniej na razie.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 14 lat temu.

Ostatnim wydawnictwem System of a Down pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła również inny longplay – „Mezmerize”.

Serj Tankian mimo to nie próżnuje. W ostatnim czasie muzyk pojawił się m.in. w utworze „Ramagehead” supergrupy O.R.K. Wcześniej wokalista pracował nad ścieżką dźwiękową do filmu „Spitak” opowiadającego o trzęsieniu ziemi w Armenii w latach 80. XX w. Oprócz tego Tankian jest zaangażowany we współpracę z Jimmym Euringerem, liderem electropunkowej grupy Mindless Self Indulgence, z którym współpracuje przy projekcie Fuktronic.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Safi-iren (CC BY-SA 4.0)

https://www.instagram.com/p/Bv4FulahJMk/?utm_source=ig_embed

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.