Sabaton z wiadomością dla fanów. „Robimy nowy album”

Pracowity rok czeka dobrze znanych polskiej publice metalowców z Sabaton. „Mam dla was ekscytującą wiadomość. Robimy nowy album” – w komunikacie skierowanym do fanów informuje Joakim Brodén, wokalista grupy.

To jeden z najbliżej związanych z Polską zespołów metalowych. Wykonujący energiczną odmianę power metalu, rozmiłowany w tematach wojennych, Sabaton szturmem wziął rodzimą publiczność, muzycznie nawiązując do polskiej historii. Szwedzi otwierają kolejny rozdział, o czym sami poinformowali, nagrywając specjalną wiadomość video.

– Mam dla was ekscytującą wiadomość. Robimy nowy album. Nie mówię, że zaczynamy. Jesteśmy na etapie nagrań – ujawnia Joakim Brodén, frontam Sabaton.

Ostatni album szwedzkiej formacji , „The Last Stand”, ukazał się w 2016 r. Co ciekawe, począwszy od 2005 r. i debiutanckiej płyty „Primo Victoria”, Sabaton nigdy nie kazał fanom czekać na nowe wydawnictwo dłużej niż 2 lata. Dlaczego tym razem okres oczekiwania jest dłuższy?

– Trasa promująca „The Last Stand” wywiodła nas dosłownie wszędzie – w niedawnym wywiadzie dla TV War tłumaczył Brodén. – Wcześniej nie graliśmy tak dużo w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i w Azji, dlatego byliśmy w stanie wydawać płyty co 2 lata. Teraz, kiedy gramy też np. w Australii, niestety trochę się to przeciąga.

– Spokojnie. Nie zamierzamy być zespołem, który wydaje album raz na 8 lat – zapewnił lider Sabaton.

Przypomnijmy: Sabaton to jeden z headlinerów powracającego po latach Mystic Festival. Zespół wystąpi drugiego dnia festiwalu – 26 czerwca. Tego samego dnia zagrają też m.in. Within Temptation, King Diamond i Emperor.

Karnety VIP oraz kolekcjonerskie na płytę dostępne są na www.tickets.mysticfestival.pl. Karnety numerowane na sektory A i C można nabyć na Eventim.pl. Bilety jednodniowe w cenach od 269 do 349 zł są w sprzedaży na obu platformach.

Płyty, koszulki, bluzy i pełną ofertę merchu Sabaton znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. pitpony.photography (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.