Roman Kostrzewski walczy z nowotworem. Przyjaciele organizują specjalny koncert

Roman Kostrzewski, niekwestionowana legenda i jeden z prekursorów polskiego metalu, walczy z chorobą nowotworową. 12 września w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu odbędzie się specjalny koncert „Do zobaczenia w piekle”. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie wokalisty Kat & Roman Kostrzewski.

To jedna z najbardziej wpływowych postaci na polskiej scenie metalowej. Szatan na scenie, barwna osobowość i jeden z najlepszych ambasadorów ciężkich brzmień, od lat z zaangażowaniem propagujący metal poza środowiskiem metalheadów. Roman Kostrzewski wraz z Katem zrobił wiele dla rozwoju polskiej ekstremy. Teraz sam potrzebuje pomocy. Muzyk walczy z rakiem. Obecnie jest na etapie leczenia.

Na problemy Kostrzewskiego nie pozostaje obojętna obojętna scena metalowa. Przyjaciele wokalisty organizują specjalny koncert „Do zobaczenia w piekle”. Całość ma zostać zarejestrowana i wydana na DVD.

Wydarzenie odbędzie się 12 września w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu.

Obok Kat & Roman Kostrzewski zagrają przyjaciele Kostrzewskiego, w tym Adam „Nergal” Darski, Peter „Vader” Wiwczarek, Wacław „Vogg” Kiełtyka” i Tomasz „Titus” Pukacki.

Plakat promujący wydarzenie wraz z informacjami o biletach udostępniamy poniżej.

„Pomóżmy wszyscy razem” – zachęcają organizatorzy.

Grupa Kat & Roman Kostrzewski powstała w 2004 r. w Katowicach z inicjatywy wokalisty Romana Kostrzewskiego i perkusisty Ireneusza Lotha w następstwie rozłamu w zespole Kat. Ostatnim albumem formacji jest „Popiór” z 2019 r.

Nasz archiwalny materiał o Kat & Roman Kostrzewski przypominamy poniżej – pod postem Mystic Production.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV