Richard Kruspe pełen obaw przed przyszłoroczną trasą Rammstein

Stadionowa trasa Rammstein zapowiada się jako wielkie wydarzenie. Fani już zacierają ręce, ale Richard Kruspe, gitarzysta niemieckiej formacji, jest pełen obaw. „Mam mieszane uczucia” – przyznaje muzyk.

Richard Kruspe ma przed sobą premierę trzeciej płyty Emigrate, pobocznego projektu, który zadebiutował w 2007 r. Promując mający ukazać się 30 listopada album „A Million Degrees”, gitarzysta udziela licznych wywiadów. W rozmowie z kanałem Kaaos TV Kruspe wypowiedział się na temat stadionowej trasy, jaka w przyszłym roku czeka go z kolegami z Rammstein.

– Mam mieszane uczucia. Oczywiście, nie mogę się doczekać, żeby to zrobić, bo nigdy nie graliśmy takiej trasy. Jest to dla nas kolejny krok – zaznaczył Kruspe, po chwili jednak dodając: – Z drugiej strony to ogromna odpowiedzialność. Jesteśmy nastawieni na występy na bardzo wysokim poziomie, a przez to… Jesteśmy w trakcie przygotowań. Zorientowaliśmy się już, że na stadionie jest zupełnie inaczej.

– Wszystko jest inne – podkreśla muzyk. – Musisz myśleć inaczej. Musisz np. radzić sobie ze światłem dziennym. Trzeba to wszystko brać pod uwagę i nie jest to łatwe. Cały czas myślę o tym, co można, a czego nie.

– Na tym etapie jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że jest jeszcze pięciu innych gości, którzy się nad tym głowią. Wolę nie być z tym sam – podsumował Kruspe.

Przypomnijmy: Rammstein jest na finiszu prac nad nowym albumem. Jeszcze w tym roku ma wystartować miks całości. Zajmie się nim Rich Costey, producent współpracujący m.in. z Muse i Rage Against The Machine.

W Polsce Rammstein wystąpi 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Koncert znajdziecie w naszej najnowszej rozpisce koncertów na przyszły rok.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.