Red Hot Chili Peppers pracują nad nowym albumem

To dobra wiadomość dla fanów Red Hot Chili Peppers. Jak poinformował Anthony Kiedis, wokalista kalifornijskiej formacji, Peppersi lada dzień wrócą do studia, by pracować nad nowym materiałem.

O tym, że Red Hot Chili Peppers zabierają się za następcę „The Getaway” z 2016 r., Kiedis poinformował w rozmowie z „New York Post”. Wywiad został przeprowadzony podczas New York Fashion Week. Wokalista nie zdradził żadnych szczegółów, ale jedno jest pewne: wbrew niejednoznacznym doniesieniom z obozu zespołu Red Hot Chili Peppers nie zamierzają kończyć kariery.

Jeśli nowe wydawnictwo się ukaże, będzie to już 12 album grupy i zarazem 3 nagrany z gitarzystą Joshem Klinghofferem.

O tym, że Red Hot Chili Peppers mogą wkrótce zakończyć działalność, w 2017 r. wspominał Chad Smith, perkusista kalifornijskiej formacji.

– Jechaliśmy busem po koncercie. Flea rzucił coś w rodzaju: „Co sądzisz: jak długo powinniśmy to jeszcze robić? W jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy to zakończyć?” Odpowiedziałem, że nie wiem. Chcę nagrywać płyty, bo wciąż to kocham, ale koncertowanie… Nie wiem, czy będziemy mogli to dalej robić – otwarcie powiedział Smith.

– Chodzi mi o to, że trzech z nas ma 54 lata: Anthony, Flea i ja – wyjaśnił perkusista. – Josh ma 38 albo 39, więc wciąż jest jeszcze młody. Ale nie wiem, czy będziemy mogli kontynuować te długie trasy, grać na zasadzie: rok, rok i pół roku.

– Mamy rodziny, są też inne rzeczy. Wszystko trochę się pozmieniało – podsumował Smith.

Przypominamy: ostatni polski koncert Red Hot Chili Peppers odbył się 25 lipca 2017 r. na Stadionie Cracovii w Krakowie.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Red Hot Chili Peppers znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.