App
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Rammstein – „Zeit”

Rammstein jest jak wino. Czas nie jest straszny niemieckim gwiazdorom.

instagram icon
twitter icon
Image is not available

Rammstein – „Zeit”
Data premiery: 29 kwietnia 2022
Gatunek: Neue Deutsche Härte
Wytwórnia: Universal Music Group

Członkowie Rammstein sugerowali, że wydany w 2019 r. album „Rammstein” może być ich ostatnim wydawnictwem. Do tego rodzaju zapowiedzi zawsze trzeba jednak podchodzić z rezerwą. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, obóz Rammstein zamknął się we francuskim studiu La Fabrique. To mogło oznaczać jedno.

Po trzech latach od wydania ostatniej płyty Rammstein prezentuje pełnowymiarowy album „Zeit”. Już pierwszy singiel zwiastował, że Niemcy nie poszli na skróty. Zaprezentowany w marcu singiel „Zeit” pokazał, że Rammstein nie zamierza tworzyć jednowymiarowych singli skrojonych na miarę radiowych ramówek. „Zeit” to dojrzałe oblicze popularnego zespołu, który choć coraz starszy, wciąż potrafi tworzyć epickie utwory ze stadionowym potencjałem, solidnym ciężarem i ogniem.

„Zeit” nie rozczaruje wiernych fanów kochających Rammstein za rozmach i patos, który w przypadku Rammstein jest okej. Ale najnowszy longplay herosów Neue Deutsche Härte może też przyciągnąć do Rammstein nowych fanów. Kapitalna produkcja, dopracowana elektronika i Till Lindemann w formie – „Zeit” z pewnością nie jest albumem nagranym przez odklejone od rzeczywistości starzejące się gwiazdy. Rammstein jest jak wino. Grupie daleko do tego, co pokazała w groteskowym teledysku do singla „Zick Zack”, na potrzeby członkowie Rammstein odegrali farsę, wyglądając jak ofiary nieudanych zabiegów upiększających.

Album „Zeit” dostępny jest w różnych formatach: od standardowego CD w digipaku z 20-stronicową książeczką, przez specjalną wersję CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką oraz podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką, aż po wersje cyfrowe.

W ramach promocji „Zeit” Rammstein wyruszy w trasę, która obejmie również Polskę. Zespół 16 lipca zagra na stadionie PGE Narodowy. Jeśli w setliście pojawią się numery z „Zeit”, nie będziecie mieli powodów do narzekania.

Tracklista „Zeit” przedstawia się następująco:

1. Armee der Tristen
2. Zeit
3. Schwarz
4. Giftig
5. Zick Zack
6. OK
7. Meine Tränen
8. Angst
9. Dicke Titten
10. Lügen
11. Adieu

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.