Rammstein na szubienicy. Zespół opublikował tajemniczą zapowiedź

Powrót Rammstein stał się faktem. Zespół opublikował krótki mroczny trailer z zapisaną rzymskimi cyframi datą 28 marca 2019 r. To może oznaczać jedno: w najbliższy czwartek czeka nas premiera pierwszego singla z nowej płyty Niemców!

Na początku roku Richard Kruspe, gitarzysta Rammstein, zapowiadał: „Wypuścimy niebawem aż 5 teledysków”. W międzyczasie zespół podgrzewał atmosferę, publikując na Instagramie kolejne zdjęcia z planów filmowych.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy z zapowiedzianych klipów zobaczymy w najbliższy czwartek, 28 marca. Na oficjalnym fanpage’u Rammstein pojawiła się właśnie wymowna zapowiedź z adnotacją „XXVIII.III.MMXIX”. Widok członków Rammstein na szubienicy może przyprawić o gęsią skórkę. To będą długie dwa dni.

Tajemniczy trailer możecie zobaczyć poniżej.

Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły nowej płyty herosów Neue Deutsche Härte. Jak na razie zespół nie podał daty premiery, choć wstępnie jego członkowie mówili o przełomie maja i czerwca.

– Muzycznie jest bardziej bogato, jeżeli chodzi o melodie i harmonie – nowy materiał w wywiadzie dla portalu United Rock Nations komentował niedawno Richard Kruspe. – Zależało mi na tym, bo w przeszłości kiedy mówiło się o Rammstein, każdy zwracał uwagę na całe to show, ogień itd. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako dla autora muzyki, było jak policzek. To dla mnie ważne, że zrobiliśmy krok naprzód.

– Dla mnie proces tworzenia tej płyty był czymś, z czego jestem bardzo zadowolony – zaznaczył gitarzysta. – Udało nam się odbudować pewien rodzaj szacunku, który utraciliśmy w przeszłości. Przypominało mi to trochę to, jak było na początku Rammstein.

– Powiedziałbym, że to Rammstein w wersji 3D – podsumował Kruspe.

Przypomnijmy : ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest wydane w maju koncertowe DVD „Rammstein: Paris”.

W Polsce Rammstein wystąpi 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV