Problem z koncentracją w home office? Ekstremalny metal to najlepsza muzyka do pracy!

Utknęliście w home office? Jeśli macie problem z koncentracją, odpalcie sobie dobry death- albo black metal. Specjaliści ze Stack Overflow niedawno dowiedli, że metalowa ekstrema najlepiej nadaje się do pracy.

Domowe biura, do których wielu z nas wygoniła pandemia koronawirusa, nie zawsze sprzyjają produktywnej pracy. Czasem tym, czego w home office potrzebujemy najbardziej, jest odcięćie się od jakichkolwiek zewnętrznych bodźców. Jeśli wierzyć badaniom przeprowadzonym niedawno przez speców od programowania z serwisu Stack Overflow, nic nie pomaga w tym tak skutecznie, jak ekstremalny metal.

Jak podają autorzy raportu, spośród 90 tys. ankietowanych programistów 3,2 proc. przyznało, że ich ulubiona muzyka do pracy to death- lub black metal. Mało? Nie jeśli weźmiemy pod uwagę szacunkową liczbę 26 mln osób, które na całym świecie pracują w IT.

Z raportu Stack Overflow wynika, że metal to najlepszy soundtrack do służbowych obowiązków. Do badania serwisu odniosła się australijska firma Atlassian, zwracając uwagę na kilka ważnych aspektów. Według Atlassian growl, czyli standardowa forma wokalu w najcięższych brzmieniach, jest odbierany przez mózg jak instrument, a nie jak słowa. Dzięki temu death- i black metal nie zaburzają koncentracji. Wręcz przeciwnie: pomagają utrzymać ją na dłużej – w przeciwieństwie do podgatunków metalu, gdzie wokal wybija się na pierwszy plan (vide: heavy metal).

CZYTAJ TEŻ: METAL POZYTYWNIE WPŁYWA NA ZDROWIE PSYCHICZNE? BADANIA NIE POZOSTAWIAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Warto odnotować, że efektu słuchania metalu często stają się przedmiotem naukowych badań. W jednym z ostatnich do ciekawych wniosków doszli m.in. naukowcy z Macquarie University, bazując na wynikach przeprowadzonego wcześniej eksperymentu. Ich zdaniem death metal – wbrew obiegowym opiniom – nie wywołuje zachowań agresywnych. Inny bardzo często powielany stereotyp o ekstremalnym metalu podważyli niedawno inni badacze z Australii, którzy dowiedli, że wbrew obiegowym opiniom metal nie ma złego wpływu na nastoletnich słuchaczy. Co więcej, ich badania potwierdziły, że metal pomaga nastolatkom przezwyciężać stres, a globalna, metalowa brać umożliwia nastoletnim fanom zachować poczucie przynależności i akceptacji.

To proste: trzeba słuchać Mayhem, Behemotha, Decapitated i innych kapel, które w świetle badań są receptą na produktywność!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.