Polski zespół doceniony przez redakcję portalu Loudersound.com

Jeden z największych światowych serwisów poświęconych muzyce rockowej i metalowej docenił polski zespół. Poznańska ekipa Hope znalazła się na liście dziesięciu najważniejszych kapel nu-core przygotowanej przez redakcję portalu Loudersound.com.

Loudersound.com to angielski gigant, który w swojej grupie ma m.in. takie pisma, jak „Metal Hammer”, „Classic Rock” i „Prog”. Portal uchodzi za jedno z najbardziej wpływowych mediów muzycznych na świecie poświęconych muzyce rockowej i metalowej. Jego kanały społecznościowe śledzą miliony obserwujących.

Rzadko zdarza się, by polskie kapele gościły na łamach portali tego kalibru (chlubnymi wyjątkami od tej reguły są Behemoth, Vader i Decapitated). Tym razem jednak redakcja Loudersound.com dostrzegła poznański zespół Hope, umieszczając go w zestawieniu: „Dziesięć najważniejszych zespołów nu-core, które musisz usłyszeć już teraz”.

Na stronie Loudersound.com czytamy o Hope: „Polscy rapujący metalowcy przez ostatnią dekadę dumnie bronili honoru nu-metalu, wydając nawet niepoprawny cover „Ice Ice Baby” Vanilla Ice’a. Ich ubiegłoroczny album „Name It” mógłby spokojnie zostać wydany w 1999 r. Zaczyna się od „Must Bida Muzik”, numeru określającego ich muzycznych ulubieńców z dawnych lat brzmiącego niczym Hed PE i Fred Durst na jednej imprezie”.

Hope to laureaci popularnego programu talent show „Must Be The Music”. Zespół został założony w 2006 r. w Poznaniu. Na koncie grupy znajdują się debiutancki album „Join the Gang” z 2010 r. (album był sprzedawany równocześnie w Polsce i w Japonii), cztery lata późniejszy „Da Best Of” oraz „Name It”, najnowsze wydawnictwo Hope z ubiegłego roku.

– To najlepsza rzecz, jaką stworzyliśmy do tej pory. Każdy zespół tak mówi, ale w naszym przypadku jest to absolutnie szczere – zapewniał nas Kroto, frontman Hope, kiedy przy okazji premiery płyty rozmawialiśmy o „Name It”.

– Poznaliśmy się dużo lepiej. Jesteśmy w mega relacji. Usłyszycie to na tym albumie. Świeci na nim słońce, czasem pada deszcz i jest pochmurno, ale jest w nim dużo emocji – podkreślał wokalista.

Nasz materiał z premiery „Name It” możecie zobaczyć poniżej.

O Hope przeczytacie na Loudersound.com via [link]

fot. K. Dudek

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV