Polski zespół doceniony przez redakcję portalu Loudersound.com

Jeden z największych światowych serwisów poświęconych muzyce rockowej i metalowej docenił polski zespół. Poznańska ekipa Hope znalazła się na liście dziesięciu najważniejszych kapel nu-core przygotowanej przez redakcję portalu Loudersound.com.

Loudersound.com to angielski gigant, który w swojej grupie ma m.in. takie pisma, jak „Metal Hammer”, „Classic Rock” i „Prog”. Portal uchodzi za jedno z najbardziej wpływowych mediów muzycznych na świecie poświęconych muzyce rockowej i metalowej. Jego kanały społecznościowe śledzą miliony obserwujących.

Rzadko zdarza się, by polskie kapele gościły na łamach portali tego kalibru (chlubnymi wyjątkami od tej reguły są Behemoth, Vader i Decapitated). Tym razem jednak redakcja Loudersound.com dostrzegła poznański zespół Hope, umieszczając go w zestawieniu: „Dziesięć najważniejszych zespołów nu-core, które musisz usłyszeć już teraz”.

Na stronie Loudersound.com czytamy o Hope: „Polscy rapujący metalowcy przez ostatnią dekadę dumnie bronili honoru nu-metalu, wydając nawet niepoprawny cover „Ice Ice Baby” Vanilla Ice’a. Ich ubiegłoroczny album „Name It” mógłby spokojnie zostać wydany w 1999 r. Zaczyna się od „Must Bida Muzik”, numeru określającego ich muzycznych ulubieńców z dawnych lat brzmiącego niczym Hed PE i Fred Durst na jednej imprezie”.

Hope to laureaci popularnego programu talent show „Must Be The Music”. Zespół został założony w 2006 r. w Poznaniu. Na koncie grupy znajdują się debiutancki album „Join the Gang” z 2010 r. (album był sprzedawany równocześnie w Polsce i w Japonii), cztery lata późniejszy „Da Best Of” oraz „Name It”, najnowsze wydawnictwo Hope z ubiegłego roku.

– To najlepsza rzecz, jaką stworzyliśmy do tej pory. Każdy zespół tak mówi, ale w naszym przypadku jest to absolutnie szczere – zapewniał nas Kroto, frontman Hope, kiedy przy okazji premiery płyty rozmawialiśmy o „Name It”.

– Poznaliśmy się dużo lepiej. Jesteśmy w mega relacji. Usłyszycie to na tym albumie. Świeci na nim słońce, czasem pada deszcz i jest pochmurno, ale jest w nim dużo emocji – podkreślał wokalista.

Nasz materiał z premiery „Name It” możecie zobaczyć poniżej.

O Hope przeczytacie na Loudersound.com via [link]

fot. K. Dudek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.