Polski album w zestawieniu Metal Injection „Top 20 Albums of 2019”

Jeden z największych światowych serwisów poświęconych muzyce metalowej docenił najnowszy album grupy Materia. Wydany we wrześniu trzeci longplay zespołu pt. „The Rising” znalazł się w przygotowanym przez redaktora portalu Rileya Rowe’a zestawieniu „Top 20 Albums of 2019”.

„The Rising” to trzeci album szczecineckiej formacji Materia, która właśnie skończyła pierwszą część trasy promującej krążek. Jak się okazuje, wiadomość o premierze płyty nie umknęła redakcji serwisu MetalInjection.net. Ridley Rowe, jeden z jego autorów, umieścił „The Rising” w zestawieniu „Top 20 Albums of 2019”.

Wydany 4 września album uplasował się na 15 miejscu zestawienia, w którym nie zabrakło takich gigantów, jak Slipknot czy Devin Townsend.

Całe zestawienie możecie sprawdzić via [link]

– Nie mogę się jeszcze po tym otrząsnąć. Jesteśmy w szoku. Nie sądziłem, że coś takiego może się wydarzyć, że pojawimy się obok takich kapel w tak potężnym serwisie – komentuje Tadeusz Piesiak, gitarzysta Materii.

– Jestem ciekawy, jak nasza muzyka dotarła do redakcji MetalInjection.net. Nie mieliśmy z nimi żadnego kontaktu, tak że nie mam zielonego pojęcia, jak na niego trafili, ale jest nam przeogromnie miło – dodaje Tadeusz.

To dla Materii pierwsze tego typu wyróżnienie. Czy ostatnie? To się okaże. Rok jeszcze się nie skończył i większość serwisów jeszcze nie opublikowała swoich podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy.

Jak wyglądały prace nad „The Rising”, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał video, który udostępniamy poniżej.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV