Plany Slipknot na 2021: Trasa i nowy album

Przyszły rok w muzyce może być ciekawy. Większość kapel z nawiązką chciałoby odbić sobie ostatnie miesiące. Taki plan ma m.in. obóz Slipknot. Zamaskowani amerykanie w nowym roku zamierzają dokończyć trasę i wydać kolejny album.

Pandemia koronawirusa wysłała większość zespołów na przymusowy urlop, ale w przypadku członków Slipknot był to urlop spędzony aktywnie. Nie czekając długo, grupa przystąpiła do prac nad kolejnym wydawnictwem, wykorzystując dobrą atmosferę w zespole po sukcesie płyty „We Are Not Your Kind”. Jak zdradził Corey Taylor, nowy album Slipknot może ukazać się niebawem. Amerykanie chcą możliwie ekspresowo uwinąć się z przygotowaniem krążka. Cel to premiera w 2021 r.

– Nasze plany na teraz to po pierwsze dokończyć w przyszłym roku trasę. Po drugie rozważamy wydanie kolejnej płyty być może już w 2021 – powiedział Taylor, udzielając wywiadu kanałowi „Good Company”.

– Po prostu wiem, że każdy z nas czuje, że są niedokończone sprawy. Chcemy się nimi zająć, zanim cokolwiek zrobimy. Rozmawialiśmy już o tym, bo w naszym kontrakcie z wytwórnią jest jeszcze jeden album – dodał muzyk.

Na temat prac nad nowym albumem Slipknot niedawno wypowiadał się również Shawn „Clown” Crahan, drugi lider amerykańskiej formacji obok Taylora.

– To interesujący czas – stwierdził perkusista. – Wykorzystujemy go na tworzenie muzyki.

– Od kiedy każdy ma dużo czasu, pomyśleliśmy, że spożytkujemy go, robiąc to, co pewnie robimy najlepiej, czyli tworząc muzykę. Podoba mi się to, że nie ma presji. To nie tak, że musimy. Robimy to, bo chcemy. To błogosławieństwo, bo zawsze może pojawić się nuda. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy na tym świecie wariujemy, dlatego jesteśmy szczęściarzami, że możemy być razem i realizować swoją pasję – podsumował Clown.

Kolejne miesiące mogą być czasem ciekawych premier w świecie rocka i metalu. Wygląda na to, że również Slipknot niedługo zamierza o sobie przypomnieć. To oczywiście dobra wiadomość. Czekamy!

CZYTAJ TEŻ: SLIPKNOT. MUZYKA, PASJA, GNIEW

Przypomnijmy: Slipknot miał wystąpić w Polsce 3 sierpnia. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie zostało przesunięte na przyszły rok. Grupa ma nadrobić zaległości latem, o ile będzie to możliwe. Póki co Slipknot nie gra koncertów, podobnie jak inne kapele. Pozostaje czekać na rozwój wypadków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.