Perkusista Tool liczy na aktywność zespołu

Po premierze długo wyczekiwanej płyty „Fear Inoculum” Tool zrobił sobie przerwę. Czy i w jakiej formie zespół wróci do aktywności? Danny Carey, perkusista grupy, zdradził, że wraz z kolegami chciałby przygotować nowy materiał.

Ostatnie miesiące były specyficznym czasem dla muzyków. Pandemia uniemożliwiła granie koncertów, zamykając zespoły w domach. Dla członków Tool był to martwy okres, ale Amerykanie wkrótce chcieliby o sobie przypomnieć. Perkusista grupy Danny Carey opowiedział o tym w internetowej rozmowie z Kevinem Cromptonem z formacji Skinny Puppy.

– Nie jammowaliśmy ani nic takiego. Byliśmy tak jakby w śpiączce. Właściwie nic się nie działo, ale sądzę, że najwyższy czas coś zrobić – przyznał Carey.

– Może wypuścimy przynajmniej epkę albo coś takiego. Nie robiliśmy tego od czasu naszego pierwszego wydawnictwa. Chodzi mi o formułę epki. Miło byłoby coś takiego zrobić. Nie mamy już żadnego kontraktu. Wydawniczo jesteśmy teraz wolnymi strzelcami, co oznacza, że możemy wydać teraz co nam się podoba. To dobre uczucie – dodał perkusista.

Tool to jeden z tych zespołów, które potrzebują czasu, by przygotować nowe utwory. Carey nie próbuje tego ukrywać.

– Komponowanie to w naszym wypadku powolny proces. Nie mamy songwritera pokroju Neila Younga czy kogoś takiego. Po prostu spotykamy się i jammujemy. To idzie w różnych kierunkach. Każdy narzuca swoje dziwactwa. Zawsze mamy włączoną taśmę. Później odsłuchujemy to i szukamy fajnych fragmentów. Zabieramy nagrania do domów i kolejnego dnia rozmawiamy, jak rozwinąć poszczególne rzeczy. Czasem okazuje się, że fragment z jednym metrum pasuje do fragmentu z innym. Zespołowo składamy wszystko w całość. Każdy jest zaangażowany. To ciekawy proces – podsumował Carey.

CZYTAJ TEŻ: JUSTIN BIEBER FANEM TOOL? WOKALISTA ZESPOŁU KOMENTUJE

Przypomnijmy: dyskografię Tool zamyka album „Fear Inoculum” z ubiegłego roku. Fani zespołu czekali na premierę płyty długie 13 lat.

TOOL został założony w 1990 r. w Los Angeles w Kalifornii. Trzy lata później objawił światu swój pierwszy album „Undertow”. Od tego momentu zespół rósł jako ikona alternatywnego metalu. Artyści starali się połączyć swoją eksperymentalną muzykę ze sztukami wizualnymi i przesłaniem wynikającym z ich wewnętrznego rozwoju. Zaowocowało to albumami „Lateralus” w 2001 r. i „10,000 Days w 2006 r. Tool zdobył trzy nagrody Grammy, grał trasy koncertowe i zdobywał pierwsze miejsca na listach sprzedaży na całym globie. Podczas swojej kariery zespół grał koncerty na całym świecie, również w naszym kraju. Ostatni koncert Tool w Polsce miał miejsce w lipcu na Impact Festival w Krakowie.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.