Perkusista Tool liczy na aktywność zespołu

Po premierze długo wyczekiwanej płyty „Fear Inoculum” Tool zrobił sobie przerwę. Czy i w jakiej formie zespół wróci do aktywności? Danny Carey, perkusista grupy, zdradził, że wraz z kolegami chciałby przygotować nowy materiał.

Ostatnie miesiące były specyficznym czasem dla muzyków. Pandemia uniemożliwiła granie koncertów, zamykając zespoły w domach. Dla członków Tool był to martwy okres, ale Amerykanie wkrótce chcieliby o sobie przypomnieć. Perkusista grupy Danny Carey opowiedział o tym w internetowej rozmowie z Kevinem Cromptonem z formacji Skinny Puppy.

– Nie jammowaliśmy ani nic takiego. Byliśmy tak jakby w śpiączce. Właściwie nic się nie działo, ale sądzę, że najwyższy czas coś zrobić – przyznał Carey.

– Może wypuścimy przynajmniej epkę albo coś takiego. Nie robiliśmy tego od czasu naszego pierwszego wydawnictwa. Chodzi mi o formułę epki. Miło byłoby coś takiego zrobić. Nie mamy już żadnego kontraktu. Wydawniczo jesteśmy teraz wolnymi strzelcami, co oznacza, że możemy wydać teraz co nam się podoba. To dobre uczucie – dodał perkusista.

Tool to jeden z tych zespołów, które potrzebują czasu, by przygotować nowe utwory. Carey nie próbuje tego ukrywać.

– Komponowanie to w naszym wypadku powolny proces. Nie mamy songwritera pokroju Neila Younga czy kogoś takiego. Po prostu spotykamy się i jammujemy. To idzie w różnych kierunkach. Każdy narzuca swoje dziwactwa. Zawsze mamy włączoną taśmę. Później odsłuchujemy to i szukamy fajnych fragmentów. Zabieramy nagrania do domów i kolejnego dnia rozmawiamy, jak rozwinąć poszczególne rzeczy. Czasem okazuje się, że fragment z jednym metrum pasuje do fragmentu z innym. Zespołowo składamy wszystko w całość. Każdy jest zaangażowany. To ciekawy proces – podsumował Carey.

CZYTAJ TEŻ: JUSTIN BIEBER FANEM TOOL? WOKALISTA ZESPOŁU KOMENTUJE

Przypomnijmy: dyskografię Tool zamyka album „Fear Inoculum” z ubiegłego roku. Fani zespołu czekali na premierę płyty długie 13 lat.

TOOL został założony w 1990 r. w Los Angeles w Kalifornii. Trzy lata później objawił światu swój pierwszy album „Undertow”. Od tego momentu zespół rósł jako ikona alternatywnego metalu. Artyści starali się połączyć swoją eksperymentalną muzykę ze sztukami wizualnymi i przesłaniem wynikającym z ich wewnętrznego rozwoju. Zaowocowało to albumami „Lateralus” w 2001 r. i „10,000 Days w 2006 r. Tool zdobył trzy nagrody Grammy, grał trasy koncertowe i zdobywał pierwsze miejsca na listach sprzedaży na całym globie. Podczas swojej kariery zespół grał koncerty na całym świecie, również w naszym kraju. Ostatni koncert Tool w Polsce miał miejsce w lipcu na Impact Festival w Krakowie.

Merch Tool, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV