Perkusista Slipknot zachęca do walki z globalnym ociepleniem

Na fali ogromnego zainteresowania albumem „We Are Not Your Kind” członkowie Slipknot udzielają wielu wywiadów. Jay Weinberg, perkusista grupy, wykorzystał jeden z nich, by zachęcić fanów do zaangażowania się w ekologię. „Globalne ocieplenie to poważne zagrożenie” – ocenia muzyk.

– To niezaprzeczalne – stwierdził Jay Weinberg, odnosząc się do globalnego ocieplenia przy okazji wywiadu udzielonego kanałowi Little Punk People. – To, co jako gatunek ludzki robimy z naszą planetą, i to, co po sobie zostawiamy, jest po prostu obrzydliwe. To właśnie nasza rzeczywistość. Sądzę, że każdy z nas osobiście powinien zaangażować się i zrobić, co w jego mocy, np. szukać alternatywnych źródeł energii itp. Do tego dochodzą drobne rzeczy, które każdy z nas może wprowadzić, takie jak np. recykling.

– Uprawianie recyklingu jest obecnie bardzo proste. Sam robię to w domu – dodał muzyk. – Jest mnóstwo rzeczy, którymi ludzie mogą zainteresować się w swoich lokalnych społecznościach, żeby dołożyć swoją cegiełkę i pomóc. Globalne ocieplenie to powazne zagrożenie. Jego konsekwencji doświadczamy każdego dnia.

Globalne ocieplenie nie jest jedynym zagrożeniem, na które zwraca uwagę perkusista Slipknot. Poproszony przez prowadzącego Elliotta Fullama o wskazanie jednej rzeczy, jaką chciałby usunąć z naszej planety, wskazał na przemoc, będącą podłożem częstych strzelanin w USA.

– Widzę mnóstwo bezsensownej przemocy na świecie. Zawsze mieliśmy z tym problem jako ludzie, ale patrząc na to, co dzieje się w kraju, z którego jesteśmy, to boli, bardzo mnie to boli. Chciałbym to ograniczyć – przyznał Weinberg

Przypomnijmy: Slipknot promuje jeszcze gorący album „We Are Not Your Kind”, z którym w 2020 r. ponownie dotrze do Polski. Koncert odbędzie się 6 lutego w Łodzi.

Ostatni polski Slipknot miał miejsce 25 czerwca na Mystic Festival w Krakowie.

Koszulki, płyty i pełną ofertę merchu Slipknot znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.