Pearl Jam z historycznym wyczynem. Zespół udostępnił blisko 200 koncertów

Pearl Jam po raz kolejny z historycznym wyczynem. Legendarna grupa rodem z Seattle udostępniła w serwisach cyfrowych 186 koncertów. Daje to przeszło 5 tys. nowych utworów do odsłuchania.

Dwie dekady niezapomnianych koncertów, materiał poszukiwany na bootlegach przez fanów od dawna – udostępnione przez Pearl Jam nagrania pochodzą z występów z lat 2000, 2003, 2008 i 2013. Niespodzianka ucieszy wieloletnich fanów, ale też nowe pokolenia słuchaczy Pearl Jam, które traktują serwisy cyfrowe jako główne źródło odbioru muzyki.

Pod adresem https://deep.pearljam.com został uruchomiony koncertowy hub, gdzie fani mogą wyszukiwać koncerty po kategoriach, jak również posłuchać playlist ułożonych przez innych wielbicieli grupy lub politycznej „Know Your Rights”. Każdy bootleg w Deep opatrzony jest opisem stworzonym przed superfanów z Ten Club.

Odpowiadając na liczne prośby fanów, zespół uruchomił też nadzędzie Custom Setlist Generator. Zazwyczaj to Eddie Vedder odpowiada za układanie setlisty, ale teraz to słuchacze mogą wciąć sprawy w swoje ręce. Wpisując swoje imię i datę urodzenia, można otrzymać osobistą playlistę z odręczną notką od Eddie’ego. Idealna zabawa by pochwalić się na social mediach…

Przypomnijmy: „Gigaton”, ostatni album Pearl Jam, ukazał się 27 marca ubiegłego. Z materiałem z płyty Amerykanie 14 lipca 2022 r. mają przyjechać do Krakowa. Koncert pierwotnie miał odbyć się jeszcze w 2020 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV