Pearl Jam pokaże koncert w systemie pay-per-view

Świat zmienia się na naszych oczach. Pearl Jam planuje transmisję stadionowego koncertu w rodzinnym Seattle. Transmisja ma odbyć się w znanym ze sportowych transmisji systemie pay-per-view.

Zasady funkcjonowania branży muzycznej zmieniają się na naszych oczach. Koronawirus sprawił, że przemysł koncertowy, który w ostatnich latach notował imponujące wzrosty, z dania na dzień zaczął chwiać się w posadach. Perspektyw na powrót koncertów w najbliższych miesiącach nie widać. Przynajmniej nie na dotychczasowych zasadach.

Czy wkrótce koncerty przeniosą się do sieci? Trudno to sobie wyobrazić. Członkowie Pearl Jam mają jednak na to sposób. Zespół zapowiedział właśnie transmisję koncertu, który odbył się przed rokiem na Safeco Field w Seattle (obecnie stadion nosi nazwę T-Mobile Park – red.).

Co ciekawe, będzie to transmisja w systemie pay-per-view. Oznacza to, że ten, kto będzie chciał zobaczyć transmisję, będzie musiał uiścić określoną opłatę, czyli w tym wypadku 15 dolarów. System pay-per-view to rozwiązanie doskonale znane fanom sportu. W tej formule odbywają się m.in. walki największych sław boksu.

Transmisja koncertu Pearl Jam odbędzie się w serwisie Nugs.tv.

Czy członkowie Pearl Jam zapoczątkują nową modę? Cóż, z jednej strony największe gwiazdy mają liczne grono fanów, zawsze gotowych do wspierania swoich idoli, z drugiej zaś koncertów w świecie realnym raczej nie da się zastąpić, nawet jeśli produkcja koncertów online jest na najwyższym światowym poziomie, co pokazało już kilka wydarzeń transmitowanych w sieci.

Warto odnotować, że próbę przeniesienia koncertowej aktywności do sieci w obliczu koronawirusa podjęło już kilku wykonawców. Regularne transmisje koncertów co poniedziałek funduje fanom Metallica. Głośny koncert zagrany online ma na koncie m.in. norweski Kvelertak. O krok dalej poszli bezwzględni deathcore’owcy z Suicide Silence, którzy zaliczyli całkowicie wirtualną trasę Virtual World Tour. Scena rockowa próbuje przetrwać trudny dla siebie czas. Co dalej? Najbliższe miesiące okażą się decydujące.

Przypomnijmy: w marcu ukazał się pierwszy album Pearl Jam od siedmiu lat. Z materiałem z płyty „Gigaton” grupa miała odwiedzić Polskę w lipcu. Koncert ostatecznie został przeniesiony na przysżły rok.

Merch Pearl Jam znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. D. Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV