Pearl Jam – „Gigaton”

Data premiery: 27 marca

Wykonawca: Pearl Jam
Album: „Gigaton”
Gatunek: grunge/rock
Wydawca: Universal Music Group

Siedem lat po premierze płyty „Lightning Bolt” formacja Pearl Jam powraca z nowym wydawnictwem. Poprzedzony serią tajemniczych zapowiedzi, album „Gigaton” będzie jedenastym wydawnictwem w dorobku grupy. Produkcją płyty zajął się Josh Evans.

Album zdobi okładka przedstawiająca topniejący lodowiec. Biorąc pod uwagę, że ilość topniejącego lodu mierzy się w gigatonach, wszystko składa się w logiczną całość. Czy Pearl Jam na „Gigaton” zamierza poruszyć temat ekologii? Wiele na to wskazuje.

„Robienie tej płyty było długą podróżą” – opowiada Mike McCrady, gitarzysta Pearl Jam. „Emocjonalnie była to momentami podróż mroczna i zagmatwana, ale była to też ekscytująca i pełna eksperymentów droga do muzycznego odkupienia. Praca z kolegami z zespołu nad «Gigaton» dała mi miłość, świadomość i wiedzę o potrzebie relacji międzyludzkich w dzisiejszych czasach”.

Z materiałem z płyty „Gigaton” Pearl Jam 13 lipca wystąpi w Krakowie. Koncert odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV