Paul McCartney łączy siły z gwiazdami muzyki. „McCartney III Imagined”

Paul McCartney zaangażował swoich znanych oraz utalentowanych przyjaciół do projektu „McCartney III Imagined”. Na wydawnictwo trafią utwory z płyty „McCarntey III” w nowych aranżacjach.

Jest jedną z największych legend muzyki rockowej, autorem niezliczonych przebojów i prawdziwą ikoną popkultury. Paul McCartney mógłby już dawno przejść na zasłużoną emeryturę, ale autor największych przebojów The Beatles dalej robi swoje.

W ubiegłym roku sir Paul wydał album „McCartney III” będący domknięciem trylogii albumów nagranych przez Paula w domowym zaciszu (wcześniej eks-Beatles nagrał w ten sposób dwie płyty: „McCartney” w 1970 r. i „McCartney II” w 1980 r.). Nagrany w czasie lockdownu album przyniósł legendarnemu artyście pierwszy od przeszło trzech dekad numer jeden na liście sprzedaży w Anglii.

Teraz sir Paul bierze się za nagranie materiału z „McCarney III” w wersji live z mocnym składem. Do współpracy zaprosił takich tuzów, jak Beck, Josh Homme czy St. Vincent.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający „McCartney III Imagined” nagrany z Beckiem Hansenem. Utwór wraz z video możecie sprawdzić poniżej.

„McCartney III Imagined” to kontynuacja chlubnej tradycji coverowania utworów Paula przez największe gwiazdy światowej muzyki – w przeszłości utwory McCartneya otrzymywały nowe wykonania za sprawą takich gwiazd, jak Stevie Wonder, Joe Cocker, Guns N’ Roses czy Billie Eilish.

Premiera „McCartney III Imagined” 16 kwietnia.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV