Ozzy Osbourne to mutant? Tak twierdzą naukowcy

Ozzy Osbourne to mutant? Tak twierdzą naukowcy, którzy przebadali krew legendarnego wokalisty. Ich zdaniem Osbourne przeszedł bez szwanku przez lata picia i brania narkotyków dzięki niespotykanej mutacji DNA.

O wynikach badań krwi Ozzy’ego Osbourne’a pisze „New York Post”. Krew frontmana Black Sabbath zaciekawiła stacjonujących w stanie Massachusetts naukowców z firmy Knome, którzy poprzez jej wnikliwe przebadanie postanowili dowiedzieć się, jak muzykowi udało się przetrwać lata ekstremalnego picia i zażywania narkotyków.

Okazuje się, nadludzką odporność na różnego rodzaju substancje odurzające Osbourne zawdzięcza rzadkiej mutacji znalezionej w jego genach. Dzięki mutacji muzyk jest wyjątkowo odporny, ale i jednocześnie podatny na używki.

Jak odnotowuje „New York Post”, w swojej najnowszej książce na badania krwi Osbourne powołuje się profesor Bill Sullivan, pracownik Indiana University School of Medicine.

„Ozzy rzeczywiście jest genetycznym mutantem” – potwierdza profesor Sullivan.

W pewnym sensie wyjaśnia to, jak po ponad 40 latach katowania własnego organizmu Osbourne wciąż pozostaje w relatywnie dobrej formie. Wokalista wprawdzie ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale wraca na właściwe tory, co zamierza przypieczętować trasą z Judas Priest na początku przyszłego roku.

– Nie zamierzam przechodzić na emeryturę – w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” w 2018 r. oświadczył legendarny muzyk.

Z takimi genami Osbourne z pewnością przedwcześnie nie ustąpi pola – i bardzo dobrze!

Artykuł „New York Post” przeczytacie via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV